Kultura - strona główna PŁOCK powiat Aleksandrowski - Kultura powiat Lipnowski - Kultura powiat Radziejowski - Kultura powiat Toruński - Kultura powiat Włocławski - Kultura Włocławek - kultura

26. Płockie Kolędowanie- Kasia Moś Trio i Lora Szafran z zespołem

26. Płockie Kolędowanie- Kasia Moś Trio i Lora Szafran z zespołem

Święta już za nami, jednak ich magia jeszcze może trwać. Wiemy, że nic tak nie tworzy świątecznego klimatu, jak słuchanie i śpiewanie kolęd. A te najpiękniejsze, w wykonaniu Kasi Moś Trio oraz Lory Szafran z zespołem, usłyszymy w Bazylice Katedralnej podczas tegorocznej edycji Płockiego Kolędowania. Na dalsze, wspólne świętowanie Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów zaprasza w dniach 8-9 stycznia o godz. 19.

Płockie Kolędowanie to cykliczne wydarzenie, podczas którego lokalne i ogólnopolskie zespoły prezentują najpiękniejsze kolędy polskie i innych narodów. Podczas tegorocznej edycji w Bazylice Katedralnej w Płocku wystąpią Kasia Moś Trio oraz Lora Szafran z zespołem.

W sobotę (8 stycznia o godz. 19) na scenie wystąpi polska piosenkarka Kasia Moś. Artystka przyjeżdża do Płocka w formacie trio, w składzie: Kasia Moś (wokal), Mateusz Moś (skrzypce, wokal), Mateusz Kołakowski (instrumenty klawiszowe).

Kasia Moś ukończyła szkołę muzyczną im. Fryderyka Chopina w Bytomiu, w klasie wiolonczeli i fortepianu oraz Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Zaśpiewała partię Kordelii w światowej prapremierze musicalu „Król Lear” Pawła Mykietyna, która miała miejsce na Festiwalu Sacrum Profanum w Krakowie. Brała udział w takich festiwalach jak: Spring Break, Top Trendy, Woodstock czy Festiwal w Opolu. W 2015 roku wydała swój debiutancki album „Inspination”. W 2017 roku reprezentowała Polskę na 62. Konkursie Piosenki Eurowizji. W 2018 roku nakładem wydawnictwa Agora ukazał się album „Retro” Jerzego Maksymiuka i Janusza Olejniczaka, na którym Kasia gościnnie zaśpiewała kilka utworów. W 2018 wydała teledysk do piosenki „Wild Eyes” i premierowej – „Przecież”, którą stworzyła z Arturem Andrusem i Kubą Badachem. W latach 2018–2020 występowała w trasie widowiskowej z serii „Koncert muzyki filmowej”. W maju 2021 poinformowano, że wokalistka zakończyła współpracę z Towarzystwa Ubezpieczeń Link4 jako bohaterka spotów reklamowych firmy. 21 maja 2021 wydała album pt. Moniuszko 200, który nagrała z Orkiestrą Aukso.

Podczas drugiego dnia kolędowania (9 stycznia o godz. 19) usłyszymy Lorę Szafran, uznawaną za jedną z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych. Lora Szafran w Płocku wystąpi wraz z zespołem. Wokalistka jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jeszcze na studiach współpracowała z grupą Walk Away. Karierę rozpoczęła zwycięstwem w Międzynarodowym Konkursie Wokalistów Jazzowych w Zamościu w 1984 roku. W wokalistyce Lora Szafran nie ogranicza się wyłącznie do muzyki jazzowej. W swojej karierze wielokrotnie brała udział w międzynarodowych festiwalach piosenki, wygrywając festiwale w Sopocie (Grand Prix i Bursztynowy Słowik), w Bregenz w Austrii czy w Cesme w Turcji. W jej dorobku artystycznym znajdują się takie płyty jak: „Śpiewnik Nahornego” (2003), w którym można odnaleźć jedne z popularniejszych kompozycji Włodzimierza Nahornego, płyta „Droga do ciebie” (2007) zawierająca jazzowe interpretacje polskich standardów. W 2013 roku ukazał się został album „Nad ranem”. W 2018r wraz z Polskim Radiem wydała album ”I tak się trudno rozstać”.

Program:
8 stycznia 2022 (sobota), godzina 19:00 – Kasia Moś Trio, Bazylika Katedralna
9 stycznia 2022 (niedziela), godzina 19:00 – Lora Szafran z zespołem, Bazylika Katedralna

Zapraszamy w dniach 8-9 stycznia do Bazyliki Katedralnej na 26. Płockie Kolędowanie. Podczas tegorocznej edycji usłyszymy najpiękniejsze kolędy polskie i innych narodów w wykonaniu Kasi Moś Trio oraz Lory Szafran wraz z zespołem. 

Koncerty zaczynają się o godz. 19. Wstęp bezpłatny.