powiat Włocławski - Wiadomości Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Zmarł Ks. prof. dr hab. Witold Konstanty Kujawski

30 grudnia zmarł ks. prał. dr hab. Witold Kujawski, wieloletni dyrektor Archiwum Diecezjalnego, wykładowca WSD, autor licznych artykułów i publikacji książkowych, proboszcz parafii św. Bartłomieja w Smólniku. Przeżył lat 83 (w kapłaństwie 58).

Zmarł ks. prał. Witold Kujawski profesor UMK, archiwista, historyk, duszpastarz, wieloletni proboszcz parafii św. Bartłomieja w Smólniku.

Wójt Gminy Włocławek wraz z Pracownikami Urzędu Gminy Włocławek, Przewodniczący Rady Gminy Włocławek wraz z Radnymi i Sołtysami oraz mieszkańcy Gminy Włocławek  z głębokim smutkiem i żalem przyjęli wiadomość  o śmierci ks. dr hab. Witolda Kujawskiego wieloletniego proboszcza parafii Smólnik oraz inicjatora budowy kościoła filialnego w Dębie Polskim,  uhonorowanego w 2017 roku tytułem „Zasłużony dla Gminy Włocławek”.

Cześć Jego pamięci.

Wprowadzenie ciała do świątyni św. Bartłomieja w Smólniku odbędzie się 4 stycznia 2022 roku (wtorek) o godzinie 18:00. Nieszpory i Msza św.,  całonocne czuwanie 

Pogrzeb odbędzie się w środę, 5 stycznia, w kościele parafialnym w Smólniku. Msza św. pod przewodnictwem biskupa seniora Stanisława Gębickiego rozpocznie się o godz. 12.00. Po Eucharystii trumna z ciałem zmarłego kapłana spocznie na miejscowym cmentarzu.