Historia

W listopadzie 1996 roku we Włocławku rozpoczęła działalność prywatna rozgłośnia radiowa Radio HIT, która od listopada 2002 roku nadaje w paśmie 107,60 MHz (wcześniej na 93,90 MHz i 70,55 MHz) Obejmuje ona swoim zasięgiem obszar o promieniu ponad 60 kilometrów od Włocławka: niemal całe terytorium byłego województwa włocławskiego, część Mazowsza z Płockiem, Sierpcem i Gostyninem, znaczną część województwa kujawsko-pomorskiego z Toruniem, Inowrocławiem, Mogilnem, Wąbrzeźnem, Brodnicą i Golubiem-Dobrzyniem oraz pogranicze województw łódzkiego i wielkopolskiego z Łęczycą, Krośniewicami, Kutnem, Turkiem, Kołem i Koninem.

Rozgłośnia zasadniczo różni się swym programem i formą przekazu od lokalnych konkurentów. Radio HIT jest rozgłośnią o charakterze lokalnym, stara się jednak rozszerzyć swoją działalność dla potrzeb całego regionu. Program ramowy powstał na podstawie analizy potrzeb słuchaczy radiowych i stale dostosowywany jest do specyfiki zwiększających się oczekiwań. Hasło przewodnie rozgłośni to „Muzyka łagodzi obyczaje”. Istotną rolę w funkcjonowaniu Radia HIT odgrywa bardzo częsty kontakt bezpośredni ze słuchaczami. Wielką sympatią cieszą się pełne niespodzianek i nagród konkursy o charakterze literackim, muzycznym i edukacyjnym. Programy ukazujące się na antenie poruszają wiele tematów: filmy, teatry, interwencje.

Nasze radio jest jedyną stacją lokalną, która w rankingu wszystkich stacji lokalnych w Polsce zajmuje pierwsze miejsce w rankingu słuchalności. Według analizy słuchalności pochodzącej z badania Radio Track realizowanego przez Millward Brown SMG/KRC na zlecenie Komitetu Badań Radiowych, opublikowanej w marcu 2013 roku w miesięczniku „Press”, Radio Hit jest najczęściej słuchaną rozgłośnią w byłym województwie włocławskim. Przedział wiekowy słuchaczy to ponad 30 lat. Radio Hit nadaje na żywo 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Korzystając z oficjalnych źródeł mówimy o wydarzeniach w kraju i za granicą, korzystając z informacji własnych o wydarzeniach w regionie. Interesuje nas problematyka życia społecznego, politycznego, gospodarczego i kulturalnego. Profesjonalizm i rzetelność w przygotowaniu i przekazywaniu informacji, a także obiektywizm i niezależność polityczna są dla nas kluczową zasadą działalności dziennikarskiej. Z dużą troską dobieramy muzykę emitowaną na antenie naszego radia. Chcemy, aby była ona różnorodna, najlepsza z każdego okresu i gatunku, dostosowana do pory dnia i potrzeb słuchaczy. O popularności naszych programów muzycznych świadczą zarówno codzienne kontakty z naszymi słuchaczami, jak również miłe telefony z gratulacjami od sympatyków, także internetowych i gości spoza regionu.

Obecnie Radio HIT nadaje na częstotliwości 107,6 MHz a także w Internecie pod adresem: www.radiohit.net.pl

Pierwsze logo Radia HIT z 1996 roku