Kultura - strona główna powiat Aleksandrowski - Kultura powiat Aleksandrowski - Wiadomości powiat Lipnowski - Kultura powiat Lipnowski - Wiadomości powiat Radziejowski - Kultura powiat Radziejowski - Wiadomości powiat Toruński - Kultura powiat Toruński - Wiadomości powiat Włocławski - Kultura powiat Włocławski - Wiadomości Wiadomość 0 Włocławek - kultura Włocławek - wiadomości

VI Festiwal Smaków Food Trucków ponownie we Włocławku

Znużeni domową codziennością? Nadciąga wyjątkowa okazja, by spróbować przepysznych dań z różnych zakątków świata. Festiwal Smaków Food Trucków wraca do Włocławka.

Już 4 i 5 września ponownie przydarzy się okazja do kulinarnego świętowania. Na Zielonym Rynku zaparkują mobilne restauracje. Przyjadą z wielu miast, by ponownie zabrać gości wydarzenia w kulinarną podróż. Jeśli ostatnio nie udało się Wam wyruszyć w dalekie wakacje, to nic straconego. Nie opuszczając miasta możecie poznać smaki Europy, Azji czy Ameryki. 

Pierwszy weekend wrześnianie musi kojarzyć się wyłącznie z końcem wakacji.  Mobilne restauracje nieustannie czasie przemierzają Polskę wzdłuż i wszerz. Trafią i do Włocławka, gdzie serwować będą m.in. azjatyckie pierożki dim sum, węgierskie langosze, hiszpańskie churrosy czy chińskie bułeczki baozi. Zapowiada się wyjątkowo smaczne wydarzenie.

Jak co roku organizatorzy stawiają na jakość, różnorodność i bezpieczeństwo. Wystawcy, którzy biorą udział w Festiwalu Smaków Food Trucków działają z pasją i wkładają w swoje potrawy dużo serca.
Są przekonani, że wysoka jakość składników to klucz do zadowolonych klientów. 

Jeśli jesteście spragnieni typowej streetfoodowej kuchni, to doskonale, bo na pewno nie zabraknie burgerów w coraz to nowszych odsłonach czy belgijskich frytek. Jeśli jednak macie ochotę także na kuchnie z różnych zakątków świata to Wasze podniebienia zadowolą specjały kuchni azjatyckiej i europejskiej. To nie wszystko! Po solidnym posiłku, obowiązkowo nadchodzi czas na deser! W foodtruckowych menu znajdą się m.in. hiszpańskie churrosy ze słodkimi dodatkami i węgierskie ciastka kominkowe.

Ze względu na pandemię, wszyscy wystawcy zobligowani są do przestrzegania aktualnych obostrzeń dotyczących gastronomii. Potrawy będą przygotowywane z zachowaniem reżimu sanitarnego. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, by pobyt na wydarzeniu był bezpieczny i komfortowy.

Chcecie wiedzieć więcej? Koniecznie dołączcie do strony wydarzenia, gdzie poznacie szczegóły dot. wystawców, zasad bezpieczeństwa i będziecie mogli wziąć udział w wyjątkowo smacznych konkursach!

Strona wydarzenia: facebook.com/events/159154669660852
Co?  VI Festiwal Smaków Food Trucków we Włocławku

Gdzie? Zielony Rynek Kiedy? 4-5 września w godzinach 12-21 (sobota) i 12-20 (niedziela)

Gotowi? Zapinajcie pasy, bo już w ten weekend na Zielonym Rynku odbędzie się VI Festiwal Smaków Food Trucków we Włocławku!

Choć wakacje już za nami, mobilne restauracje nieprzerwanie serwują swoje popisowe dania w różnych zakątkach Polski. Wkrótce przyjadą także do Włocławka. W sobotę i niedzielę, 4 i 5 września, Zielony rynek wypełni się smakami i zapachami dań z najróżniejszych zakątków świata.

Czym jest Festiwal Smaków Food Trucków?

To wydarzenie, które od ponad 6 lat podbija serca Polaków. Food trucki to restauracje w wersji mini i mobilnej. Każdy ma w swoim menu kilka pozycji dań, w których się specjalizuje. Te, które biorą udział w wydarzeniu są starannie selekcjonowane i muszą spełniać standardy jakości. Festiwal Smaków Food Trucków charakteryzuje się piknikową i rodzinną atmosferą. Dla gości przygotowana jest strefa konsumpcyjna, a także dodatkowe atrakcje – strefa chilloutu, strefa dla najmłodszych, mobilne konkursy, gry terenowe, dmuchańce z bajkowymi postaciami, zawody jedzenia na czas oraz wspólne wybory najsmaczniejszego food trucka. 

Do kogo kierowane jest wydarzenie?

Jeśli lubisz dobrze zjeść i odkrywać nowe smaki, spędzać czas w towarzystwie przyjaciół i rodziny – to wydarzenie jest dla Ciebie!  Tęskniącym za dalekimi podróżami polecamy smakołyki rodem z Chin, Węgier, USA lub Hiszpanii.

Czego się spodziewać?

Poniżej prezentujemy pełną listę food trucków, które już w ten weekend przyjadą do Włocławka:

 • The Dumplings – azjatyckie pierożki dim sum
 • Węgierska Fabryczka – langosze
 • Churros Amigos – hiszpańskie pączki ze słodkimi dodatkami
 • Wół i Krowa – burgery
 • Pan Baozi – chińskie bułeczki baozi
 • Smoke BBQ – kanapki z mięsem barbeque
 • Belgijki – frytki duże, grube i chrupiące
 • Beef’N’Roll – burgery
 • Słodka Fabryczka – węgierskie ciastka kominkowe
 • Food Cab – zapiekane buły
 • Wrap Queen – wrapy
 • Arizona Pastrami – amerykańskie pastrami
 • Wyciskamy – orzeźwiająca lemoniada z cytrusów
 • Jack Burger – burgery
 • Lodolandia – lody
 • Śwkinki Trzy – pulled pork


  Bezpieczeństwo

Zarówno pracownicy, jak i uczestnicy wydarzenia zobowiązani są do przestrzegania zasad higieniczno-sanitarnych. Warto przypomnieć, iż w strefie konsumpcyjnej obowiązuje zachowanie dystansu społecznego oraz dezynfekcja rąk.

Szczegóły!

Miejsce: Zielony Rynek we Włocławku
Data: 4 i 5 września 2021
Godziny: sobota 12:00-21:00, niedziela 12:00-20:00
Więcej informacji: facebook.com/events/159154669660852

WSTĘP WOLNY!Partner:
Browar Amber

Partnerzy medialni:

Radio Hit
Dzień Dobry Włocławek

Moje Miasto Włocławek