Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Do 9 kwietnia obowiązują nowe obostrzenia epidemiczne

Do 9 kwietnia obowiązują nowe obostrzenia epidemiczne

Ministerstwo Zdrowia opublikowało materiał o wszystkich zmianach w zasadach bezpieczeństwa, które zostały wprowadzone z mocą obowiązującą od 27 marca do 9 kwietnia 2021 r.
Przypomnijmy: wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 są zamknięte. Centra i galerie handlowe pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.
Oprócz tego w placówkach handlowych, na targu lub poczcie obowiązują nowe limity osób: 1 osoba na 15 metrów kwadratowych – w sklepach do 100 m2, 1 osoba na 20 metrów kwadratowych – w sklepach powyżej 100 m2. Od 27 marca zakaz działalności obejmuje salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne w całej Polsce.
Działalność obiektów sportowych ograniczona jest wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia będą mogły się odbywać bez udziału publiczności. Ze względu na bezpieczeństwo dzieci i rodziców, zamknięte są żłobki i przedszkola.
Wyjątkiem będzie sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służ porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).

Więcej informacji na ten temat: https://www.gov.pl/web/zdrowie