Kultura - strona główna powiat Aleksandrowski - Kultura powiat Aleksandrowski - Wiadomości powiat Lipnowski - Kultura powiat Lipnowski - Wiadomości powiat Radziejowski - Kultura powiat Radziejowski - Wiadomości powiat Toruński - Kultura powiat Toruński - Wiadomości powiat Włocławski - Kultura powiat Włocławski - Wiadomości Włocławek - kultura

W Zarzeczewie znów posmakujemy miodów…

W Zarzeczewie znów posmakujemy miodów…

Stało się już tradycją, że w sierpniu Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Zarzeczewie zaprasza na Kujawsko-Pomorskie Miodowe Lato. W tym roku odbędzie się ono 8 sierpnia w godzinach 9.00-16.00, w siedzibie Oddziału w Zarzeczewie, ul. Nizinna 9, 87-800 Włocławek. Jak zawsze do realizacji tego zadania swe siły zaangażował, oprócz naszego Ośrodka, Regionalny Związek Pszczelarzy Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej we Włocławku.
Celem imprezy jest przede wszystkim promowanie miodu i produktów pszczelarskich, popularyzacja spożywania miodu i produktów pasiecznych, zachęta do stosowania ich w codziennej diecie. Tegoroczny program targów ubogacony zostanie między innymi o obchody XXXVII Wojewódzkiego Dnia Pszczelarza. Ponadto będzie możliwość uczestnictwa w konferencji pod hasłem „Dużo zdrowego miodu od pszczelego rodu – innowacyjne rozwiązania w gospodarstwach pasiecznych” w ramach operacji współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Będzie mowa o innowacjach, jak również ekonomice prowadzenia pasiek. Na targach realizowane będą także warsztaty w mach projektu sponsoringowego z firmą Anwil S.A. „W bioróżnorodności szansa dla przyszłości planety”. Uczestnicy zajęć zdobędą wiedzę na temat znaczenie zachowania bioróżnorodności, zrównoważonego gospodarowania na polach uprawnych, w sadach i ogrodach jak chronić owady zapylające, jaką pełnią rolę oraz w jaki sposób stworzyć odpowiednie warunki dla organizmów pożytecznych. Nie zabraknie konkursów dla pszczelarzy na Miód Sezonu oraz Najlepszą Ekspozycję Targową. Będzie możliwość popróbowania regionalnej kuchni, którą z pewnością zaserwują zwiedzającym panie z KGW na swych stoiskach oraz zakupu wyrobów rękodzielniczych i roślin ozdobnych.

W programie targów m.in:

 • Uroczysta Msza Święta
 • wręczenie odznaczeń
 • Konferencja „Dużo zdrowego miodu od pszczelego rodu – innowacyjne rozwiązania w gospodarstwach pasiecznych”.
 • Konkursy dla pszczelarzy : Miód sezonu, Najlepsza Ekspozycja Targowa
 • podsumowanie konkursu Agroliga
 • występy artystyczne

Ponadto w programie na terenie parku:

 • pokaz odwirowywania miodu – godzina 12:00
 • zajęcia warsztatowe w ramach projektu sponsoringowego z firmą Anwil S.A. „W bioróżnorodności szansa dla przyszłości planety”
 • prezentacja działalności Kół Gospodyń Wiejskich, dziedzictwa kulturowego i kulinarnego regionu
 • promocja miodów i produktów pasiecznych, propagowanie innowacyjnych rozwiązań w gospodarstwach pasiecznych, kiermasze i degustacje
 • prezentacja stoisk z wyrobami rękodzielniczymi, roślinami ozdobnymi, żywnością regionalną