Kultura - strona główna powiat Aleksandrowski - Kultura powiat Lipnowski - Kultura powiat Toruński - Kultura powiat Włocławski - Kultura Włocławek - kultura

Niesamowita „Noc Flamenco” w PŁOCKU

Niesamowita „Noc Flamenco” w POKiS-ie

W niedzielę 27 stycznia Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprosi na „Noc Flamenco”. W podróż wypełnioną żywymi kolorami i namiętnością tańca flamenco publiczność zabiorą tancerka Aneta Skut oraz muzycy: Cuffy Cuthbertson (gitara) i Jaime Cantera (śpiew solo i perkusja). 

Aneta Skut odkryła swoją pasję do tańca bardzo wcześnie, ale – jak sama przyznaje – dopiero spotkanie z flamenco oczarowało ją bez reszty. Przed laty, nowa pasja zaprowadziła ją do Hiszpanii, gdzie uczyła się sztuki tego tańca u renomowanych nauczycieli w Madrycie w Amor de Dios i w Andaluzii.

Ekspresyjny styl Anety jest odzwierciedleniem osobistej fascynacji bogactwem kulturowym, w tym zwłaszcza sztuki tańca, z którym artystka spotkała się podczas swojej życiowej podróży po wielu krajach i kontynentach.

Aneta mieszka obecnie z rodziną w Taunton w Wielkiej Brytanii, gdzie, oddając się swojej drugiej pasji, prowadzi kursy flamenco dla dorosłych i dzieci.

W Płocku tancerka towarzyszyć będzie Cuffy Cuthbertson (gitara) i Jaime Cantera (śpiew solo i perkusja).

Cuffy Cuthbertson zaczął grać na gitarze jako dziecko. Instrumentowi poświęcił się całkowicie, kiedy w jego życiu pojawiło się flamenco. Niezwykłą technikę gitarową Cuthbertson zawdzięcza nauce u takich mistrzów muzyki flamenco, jak Tito Heredia, Paco Serrano czy Gerardo Núñez.

Gitarzysta osiągnął sukces na arenie międzynarodowej m.in. dzięki koncertowaniu z izraelską piosenkarką Yasmin Levy.

Jaime Cantera (Jimi Can) jest utalentowanym hiszpańskim artystą, mieszkającym od wielu lat w Wielkiej Brytanii. Jimi gra na gitarze i perkusji, komponując muzykę. Oryginalność jego twórczości piosenkarskiej oraz kunszt interpretacyjny zawdzięcza wpływowi różnych stylów muzycznych, takich jak afro, latino, cyga, reggae czy muzyka pop. Aktualnie w jego twórczości dominuje muzyka towarzysząca flamenco.

„Noc Flamenco” odbędzie się w niedzielę 27 stycznia o godzinie 18 w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki (ul. Jakubowskiego 10). Bilety po 45 zł można kupić w Bileterii POKiS oraz na stronie www.pokis.infoserw.pl.