Kultura - strona główna powiat Lipnowski - Kultura powiat Lipnowski - Wiadomości Wiadomości - strona główna

Turniej Szachów Szybkich- Wielgie

Turniej Szachów Szybkich- Wielgie

  W dniu 9 października 2021 roku w Szkole Podstawowej w Wielgiem- woj. kujawsko-pomorskie odbył się tradycyjny VI Turniej Szachów Szybkich P’15. Na starcie zawodów granych systemem szwajcarskim,  na dystansie 9 rund zgłosiło się 32 osoby z Wielgiego, Włocławka, Płocka, Łodzi, Sierpca, Lipna, Świecia i okolicznych miejscowości.
Po zaciętych bojach na szachownicach zwyciężył z niespotykanym wynikiem 9 z 9 partii prof. filologii angielskiej Piotr Cap z Uniwersytetu Łódzkiego i Państwowej Wyższej szkoły zawodowej we Włocławku, przed posiadaczem normy mistrzowskiej Pawłem Flakiem z Płocka 7 pkt. , kadydatem na mistrza Dominikiem Wypychem z Płocka, Janem Szymańskim z Sierpca mającym 6 pkt. , Bogdanem Sumińskim z Płocka 6 pkt. W kategorii kobiet najlepsza była Marta Bychowska  z  „włocławskiego Klubu Szachowego 1938” mająca 5 pkt. przed Karoliną Domeradzką z Bogucina 4 pkt. i Joanną Strześniewską z  Płocka 3 pkt.

Najmłodszym uczestnikiem był Oliwier Szmelter z Płocka rocznik 2012, a najstarszym pan Edward Chojnicki z Maliszewa roczni 1944.