Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

„Drzewko za Butelkę” XIX odsłona ogólnopolskiej akcji

Drzewko za Butelkę” XIX odsłona ogólnopolskiej akcji

We Włocławku zakończyła się XIX odsłona ogólnopolskiej akcji „Drzewko za Butelkę”, której organizatorem jest ANWIL S.A. Akcja łączy w sobie walory edukacji ekologicznej, społecznej aktywności i dbałości o środowisko naturalne.

Akcja „Drzewko za butelkę” to jedno z działań Programu „Odpowiedzialność i Troska” (Responsible Care), który w Polsce działa pod auspicjami Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego. Jest to prośrodowiskowy program realizowany przez przemysł chemiczny na całym świecie, a ANWIL jest jedną z 20 firm sektora chemicznego i branż pokrewnych w
Polsce, które realizują działania na rzecz ochrony środowiska, ochrony zdrowia bądź bezpieczeństwa procesowego i dlatego nazywane są Realizatorami Programu.

W tym roku, do konkursu ponownie zaproszone zostały przedszkola i szkoły podstawowe z powiatu i gminy Włocławek. Zainteresowanie „Drzewkiem za Butelkę” z roku na rok nie słabnie, a w niektórych szkołach przedsięwzięcie na stałe wpisało się w działania placówek edukacyjnych. Co istotne, ANWIL promuje akcję nie tylko wśród mieszkańców, ale również wśród pracowników, którzy licznie włączają się w zbiórkę.