Wiadomości - strona główna

Zagospodarowanie kwartału pomiędzy ulicami Brzeską, Cyganka, 3 Maja i Żabią. Najlepsza koncepcja wybrana!

  • Zagospodarowanie kwartału pomiędzy ulicami Brzeską, Cyganka, 3 Maja i Żabią. Najlepsza koncepcja wybrana! 11 grudnia 2020 r. Urząd Miasta ogłosił wyniki konkursu architektonicznego na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej zagospodarowania kwartału pomiędzy ulicami Brzeską, Cyganka, 3 Maja i Żabią.

Na konkurs, który włocławski ratusz zorganizował we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział w Bydgoszczy, wpłynęło 18 prac. Każda z propozycji ukazywała kwartał pomiędzy ulicami Brzeską, Cyganka, 3 Maja i Żabią, w zupełnie nowym świetle. Konkurs wygrał projekt nr 3 – firmy ARR ARCHITECTURE Kacper Rojek. Jury konkursu uznało tę koncepcję za najlepszą pod względem architektonicznym, funkcjonalno-użytkowym i eksploatacyjnym.

– Cieszy mnie, że Włocławek jest postrzegany jako miasto z potencjałem, o czym świadczy liczny udział architektów w naszym konkursie. Koncepcja, która okazała się zwycięska, znakomicie łączy aspekty lokalne z wymogami nowoczesności, co pomoże nam stworzyć w rejonie ul. Brzeskiej, Cyganki, 3 Maja i Żabiej nowe, wygodne i funkcjonalne miejsce do życia w ramach społecznego budownictwa czynszowego mówi prezydent Włocławka Marek Wojtkowski.

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028.