powiat Lipnowski - Wiadomości powiat Włocławski - Wiadomości Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Otwarcie sali hydroterapii w Zespole Szkół nr 3 przy ul. Nowomiejskiej 21

Otwarcie sali hydroterapii w Zespole Szkół nr 3 przy ul. Nowomiejskiej 21

15 listopada 2021 r. o godz. 10.00 w w Zespole Szkół nr 3 przy ul. Nowomiejskiej 21 odbyło się uroczyste otwarcie sali hydroterapii w którym uczestniczyli darczyńcy oraz zaproszeni goście. Wśród gości znaleźli się między innymi Pani Agnieszka Żyro – Prezes Zarządu Anwil S.A., Pani Monika Jabłońska – Zastępca Prezydenta Miasta Włocławek, Pani Bożena Cichocka – prezes Fundacji Anwil, Pan Artur Stępień – Właściciel Inwest Bud.

Do sali hydroterapii został zakupiony poniższy sprzęt:

  1. Wirówka rehabilitacyjna do kończyn dolnych – ufundowany przez Anwil S.A. w ramach akcji Nakręć kilometry razem z nami. Przyjaźnie dla autyzmu (10 300,00 zł)
  2. Wirówka rehabilitacyjna do kończyn górnych – ufundowany przez Fundację Anwil w ramach programu grantowego „Budujemy mosty” 2021 – projekt pn. „Wspólnie poprawiamy swoją kondycję i dbamy o zdrowie” w ramach 8 890,00 zł)
  3. Wanna rehabilitacyjna – ufundowana przez Fundację Anwil w postaci darowizny w celach związanych z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się i zwalczaniem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 oraz niwelowaniem jej skutków (26 350,00 zł)
  4. Remont Sali – ufundowała firma Inwest Bud Artur Stępień (17 600,00 zł).

Sala do hydroterapii w Zespole Szkół nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej we Włocławku to innowacyjna propozycja zajęć specjalistycznych dla uczniów z niepełnosprawnościami, między innymi: niepełnosprawności intelektualne w różnych stopniach, mózgowe porażenie dziecięce, Zespół Downa, spektrum autyzmu, niepełnosprawność ruchowa, a także często towarzyszące choroby somatyczne i psychiczne. Szczególnie w/w zajęcia mają ogromne znaczenie w okresie epidemii kiedy to uczniowie mieli ograniczoną możliwość korzystania z zajęć specjalistycznych realizowanych w placówce.

Korzystanie z hydroterapii będzie doskonałym uzupełnieniem rehabilitacji, która przyspieszy procesy regeneracji, zredukuje napięcie mięśniowe oraz zniweluje dolegliwości bólowe, z którymi często borykają się nasi uczniowie. Również skutecznie będzie obniżał poziom stresu, który w większym stopniu pojawił się podczas epidemii.