powiat Włocławski - Wiadomości Wiadomości - strona główna Włocławek - kultura Włocławek - wiadomości

VIII ANWIL Półmaraton Włocławek

Już w najbliższą niedzielę wystartuje VIII ANWIL Półmaraton Włocławek. Na stadionie OSiR, który stanowić będzie serce wydarzenia odbyła się dziś konferencja prasowa.

Tegoroczna, ósma edycja półmaratonu zapowiada się niezwykle okazale. Z miejską trasą liczącą 21,097 km zmierzy się ponad trzystu biegaczy z całej Polski. Większość z nich to amatorzy celujący w ukończenie biegu lub we własne „życiówki”. Na liście startowej znaleźć jednak można i takich, którzy legitymują się naprawdę znakomitymi wynikami. To oznacza, że kibice, którzy zgromadzą się przy trasie wiodącej przez cztery włocławskie osiedla zobaczą zarówno ciekawą rywalizację, jak i entuzjazm i radość z uprawiania najprostszej formy ruchu.

Skąd takie zainteresowanie ANWIL Półmaratonem Włocławek? Z pewnością na wielu działa marka, którą bieg wyrobił sobie na przestrzeni minionych ośmiu lat. Wielu docenia także ubiegłoroczny wyczyn organizacyjny, jakim było przeprowadzenie bezpiecznych zawodów, mimo pandemii. Nie bez znaczenia są także atrakcyjne nagrody finansowe dla najlepszych oraz liczne upominki i puchary w różnych kategoriach wiekowych, klasyfikacji drużynowej czy mistrzostwach Włocławka.

I jeszcze jedno, może najważniejsze. Od kilku lat biegowi głównemu towarzyszą biegi dzieci, które odbywają się równolegle na stadionie. Co więcej, najmłodsi rywalizują tylko symbolicznie, bo na mecie wszyscy otrzymują takie same, atrakcyjne upominki. To sprawia, że impreza ma rodzinny, piknikowy charakter, którego posmakować mogą wszyscy, nie tylko czynni biegacze. Dodajmy, że w tym roku na bieżni pojawi się około pół tysiąca dzieci!

Organizatorem VIII ANWIL Półmaratonu Włocławek jest LKS Vectra Włocławek przy wsparciu Miasta Włocławek oraz Sponsora Strategicznego ANWIL S.A. Na cztery dni przed imprezą przedstawiciele tych podmiotów spotkali się z dziennikarzami.

Tak duża impreza biegowa odbywająca się we Włocławku jest prawdziwą nobilitacją dla naszego miasta i stawia je w gronie najbardziej usportowionych miejsc w Polsce i Europie. Zapraszamy cały czas do udziału, bo można się jeszcze zapisać, ale także do kibicowania biegaczom na trasie. Zapowiadają się ciekawe zawody, w których nie zabraknie zarówno sportowej rywalizacji na wysokim poziomie, jak i bardziej rekreacyjnego biegania z dużą dawką endorfin i uśmiechu. Warto podkreślić, że wśród startujących znajdą się takie postaci jak olimpijczyk Fabian Barański, rozgrzewkę dla dzieci poprowadzi Klaudia Kazimierska, a przed biegiem głównym mięśnie pomoże rozciągnąć Sebastian Urbaniak  powiedział Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki UM Włocławek Łukasz Pszczółkowski.

ANWIL kolejny – piąty już rok z rzędu – wspiera włocławski półmaraton. Wiemy, że to ważne wydarzenie dla amatorów biegania nie tylko z Włocławka, ale także wielu naszych gości z kraju, którzy przyjeżdżają tu specjalnie na to wydarzenie. ANWIL poprzez podejmowane inicjatywy na rzecz mieszkańców wielokrotnie podkreśla, jak ważne jest wychowanie poprzez sport i wyrobienie nawyków zdrowego trybu życia. Dlatego tym bardziej cieszy, że elementem tej sportowej imprezy jest także rywalizacja najmłodszych pod hasłem „ANWILKI na start”.Doceniamy również fakt, że biegacze powrócą na ulice naszego miasta, bo choć formuła i oprawa ostatniej edycji robiły wrażenie, to istotą ANWIL Półmaratonu jest trasa wiodąca przez Włocławek. Wszystkim uczestnikom życzę powodzenia i pozytywnego zmęczenia na dystansie ponad 21 kilometrówpowiedział Członek Zarządu ANWIL S.A. Jarosław Chmielewski.

Na dzień dzisiejszy do VIII ANWIL Półmaratonu Włocławek zgłosiło się ponad 300 zawodników, w tym wiele osobistości świata sportu, jak sekretarz generalny Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Pan Hubert Trochimowicz, czy zwyciężczyni Półmaratonu Warszawskiego, Valentyna Varetska. Udział zgłosił także zawodnik kenijski, który dwa razy zwyciężył w maratonach w Dębnie, a niedawno był drugi w maratonie w Wałbrzychu, Boniface Nduva Wambua. Oczywiście, zaplanowane są nagrody dla najlepszej kobiety i najlepszego mężczyzny w różnych kategoriach wiekowych po 1500 zł za pierwsze miejsce, drugie – 1000zł, trzecie – 700zł. Jest więc o co biegać, a mamy również nagrody w dwunastu grupach wiekowych, drużynie, czy mistrzostwach Włocławka – powiedział Prezes LKS Vectra Włocławek Marek Wódecki.

Więcej o VIII ANWIL Półmaratonie Włocławek na www.anwilpolmaratonwloclawek.pl oraz profilu Facebook.