powiat Włocławski - Wiadomości

Święto Żuru Kujawskiego

Święto Żuru Kujawskiego

Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim, Zespół Szkół Centrum Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu oraz Brzeskie Centrum Kultury i Historii “Wahadło” zapraszają na największe kulinarne wydarzenie w regionie, jubileuszowe X Święto Żuru Kujawskiego.
W tym roku w konkursie kulinarnym wezmą udział 23 drużyny, które zrobią wszystko by ugotować najsmaczniejszy Żur Kujawski. Profesjonalne Jury zdecyduje jaki żur był najsmaczniejszy i najlepiej doprawiony. Konkurs kulinarny rozpocznie się o godzinie 16:00 na boisku przy Zespole Szkół centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu.
W trakcie konkursu kulinarnego, około godziny 16:30 na scenie główniej wystąpi zespół Girls Cover, prezentując polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej.
Około godziny 18:30 poznamy werdykt Jury i dowiemy się kto ugotował najsmaczniejszy Żur Kujawski. W oczekiwaniu na występ gwiazdy wieczoru, na scenie odbędą się konkursy dla publiczności.
O godzinie 20:00 na scenie pojawi się gwiazda tegorocznego święta Żuru, zespół Enej.
Około godziny 21:30 rozpocznie się dyskoteka pod gwiazdami, która potrwa do północy. Przez cały czas trwania imprezy nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych i zabawy z animatorami.
Ponadto dostępne będą stoiska gastronomiczne oraz orzeźwiające napoje.