powiat Włocławski - Wiadomości Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Rajd Rowerowy Szlakiem Latarni Morskich

Rajd Rowerowy Szlakiem Latarni Morskich

Weronika jest chorą na zespół downa dziewczynką wymagającą stałej rehabilitacji (logopedii i fizjoterapii) w domu i w przedszkolu integracyjnym. Co oznacza dla rodziny dużo systematycznej pracy.
Rajd Rowerowy Szlakiem Latarni Morskich ma na celu zebranie pieniędzy na potrzebne jej leczenie oraz uświadamianie ludzi jak wygląda życie rodziny z chorującym dzieckiem. Swoim honorowym patronatem, rajd objął biskup ordynariusz diecezji włocławskiej ks. Krzysztof Wętkowski.
W czasie Rajdu Rowerowego będzie prowadzona zbiórka na zrzutka.pl na pokrycie kosztów turnusu rehabilitacyjnego w czasie wakacji w przyszłym roku. Na Opiekuna Rajdu wybrano Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Od 16 do 25 lipca dziewczynka wraz z mamą będą na turnusie rehabilitacyjnym rozwoju mowy we Władysławowie.
W tym samym czasie siostra i tata Weroniki planują przejechać rowerami znaczną część polskiego wybrzeża: ze Świnoujścia na Hel, jadąc Szlakiem Latarni Morskich. Wyjadą pociągiem z Aleksandrowa Kujawskiego do Świnoujścia z rowerami i ekwipunkiem w czwartek, 15 lipca. Rajd zakończą dojeżdżając rowerami do Werki do Władysławowa na zakończenie turnusu rehabilitacyjnego. Wszystkimi relacjami będą dzielić się na funpagu na facebooku i na instagramie – @SoWeLove. Chcą relacjonować trasę codziennie, przez 10 dni. Innowacyjny charakter organizacyjny, połączenie trwającego wydarzenia na żywo z aktywnym zaangażowaniem społeczności w mediach społecznościowych jest atrakcyjne również dla młodzieży.
W trakcie rajdu rodzina chciałaby pokazać, że pojawienie się dziecka niepełnosprawnego w rodzinie wcale nie musi oznaczać wycofania z życia społecznego.