powiat Włocławski - Wiadomości Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Browar B. uruchamia Akademię Prawa dla Dzieci i Młodzieży PARAFKA

Centrum Kultury Browar B. we współpracy z Prezydentem Miasta Włocławka i Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko – Pomorskiego rozpoczyna realizację zajęć z zakresu edukacji prawnej pod nazwą Akademia Prawa dla Dzieci i Młodzieży PARAFKA.
Przesłanką uruchomienia tego projektu jest przeświadczenie, iż kultura człowieka ma wymiar wielopłaszczyznowy. Akademia ma na celu budowanie i rozwój świadomości prawnej dzieci i młodzieży.
Zadaniem wykładów i warsztatów o różnorodnej problematyce będzie przygotowanie młodego pokolenia do odpowiedzialnego i bezpiecznego funkcjonowania w ramach reguł państwa prawa oraz zachęcenie do aktywnego uczestniczenia w życiu społeczeństwa obywatelskiego. Zajęcia w Akademii będą nieodpłatne, realizowane są w ramach projektu dofinansowanego przez Samorząd Województwa Kujawsko – Pomorskiego. PARAFKĘ poprowadzi Jacek Cudny – radca prawny, autor tekstów dla dzieci, wyróżniony przez Krajową Radę Radców Prawnych za działalność na rzecz dzieci.
Adresatem zajęć są różne grupy wiekowe – począwszy od przedszkolaków, a skończywszy na uczniach szkół średnich.
Już w czerwcu Akademia wyruszy do szkół i przedszkoli we Włocławku i okolicy. W planach jest także uruchomienie zajęć edukacji prawnej dla osób dorosłych i instytucji zainteresowanych tematyką prawa autorskiego i praw pokrewnych.
Więcej informacji: https://ckbrowarb.pl/akademia-prawa-dla-dzieci-i-mlodziezy-parafka/

(W.M)