powiat Włocławski - Kultura powiat Włocławski - Wiadomości

Koniec roku wyjątkowy dla klubu GKS Łokietek

Koniec roku wyjątkowy dla klubu GKS Łokietek

 

Koniec roku dla klubu GKS Łokietek Brześć Kujawski jest wyjątkowo udany. Tylko w ostatnich dniach zawodnicy „Łokietka” dali mieszkańcom kilka powodów do dumy. Sukcesy podopiecznych sekcji bokserskiej, wspaniałe występy grup młodzieżowych uzupełniane są odpowiednimi działaniami władz klubu, które docenił Polski Związek Piłki Nożnej.

 

W ostatnich dniach wiele radości mieszkańcom Brześcia Kujawskiego dostarczył Krystian Szymański, który po zwycięstwie w Pucharze Polski Juniorów w boksie stał się jednym z najlepszych pięściarzy młodego pokolenia w Polsce. Na początku tygodnia Krystian Szymański otrzymał oficjalne powołanie do kadry narodowej. To pierwsze tak ważne wyróżnienie dla Szymańskiego. Wcześniej, powołanie do kadry Polski otrzymał inny podopieczny sekcji bokserskiej, Adrian Lewandowski.

 

Nie tylko na ringu zawodnicy Łokietka odnoszą sukcesy. Na boiskach piłkarskich rewelacyjnie spisują się w tym roku grupy młodzieżowe. Młodzicy i Trampkarze w swoich rozgrywkach byli bezkonkurencyjni, nie przegrali żadnego meczu i obie grupy młodzieżowe wywalczyły awanse do wyższych lig. Na wiosnę Młodzicy grać więc będą w III lidze, a Trampkarze będą reprezentować „Łokietka” w II lidze wojewódzkiej.

 

Jesienią Łokietek przystąpił do programu certyfikacji szkółek piłkarskich, programu prowadzonego przez Polski Związek Piłki Nożnej. Przez blisko 3 miesiące przedstawiciele PZPNu sprawdzali kluby pod kątem jakości szkolenia, po to by wyłonić grono szkółek, będących dla dzieci najlepszym miejscem do rozwijania piłkarskich umiejętności. Z końcem listopada delegaci PZPN zdecydowali o tym, że GKS Łokietek spełnia wysokie kryteria szkolenia dzieci i przyznała klubowi z Brześcia Kujawskiego brązowy certyfikat PZPN. Brązowy certyfikat pozwoli jeszcze bardziej podnieść jakość szkolenia dzieci poprzez unikalną współpracę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i Ministerstwem Sportu i Rekreacji. Certyfikowane szkółki mogą też liczyć na dodatkowe finansowanie. W powiecie włocławskim brązowy certyfikat otrzymały tylko 4 kluby.