Kultura - strona główna powiat Aleksandrowski - Kultura powiat Lipnowski - Kultura powiat Radziejowski - Kultura powiat Włocławski - Kultura Włocławek - kultura

Festiwal Smaków Food Trucków-ŚWIĄTECZNA EDYCJA

Nadchodzi świąteczna edycja Festiwalu Smaków Food Trucków w ramach Jarmarku Bożonarodzeniowego we Włocławku. Spotykamy się 3, 4 i 5 grudnia na Zielonym Rynku.

Jarmark Bożonarodzeniowy jest już włocławską tradycją. Jego nieodłączną częścią stają się mobilne restauracje, które serwują smakołyki z najróżniejszych stron świata. Po długiej przerwie nadchodząca edycja zapowiada się jeszcze radośniej, cieplej
i smaczniej!

Festiwal Smaków Food Trucków gości we Włocławku od 2017 roku. Od pierwszej edycji cieszy się zainteresowaniem mieszkańców, którzy są wyjątkowo otwarci na próbowanie nowych smaków. Świąteczna edycja wydarzenia zapowiada się bardzo smacznie. W foodtruckowym menu znajdą się przysmaki kuchni gruzińskiej, hiszpańskiej, meksykańskiej, belgijskiej i wiele więcej.  

A co konkretnie czeka na gości festiwalu? Włocławek odwiedzi food truck serwujący specjały kuchni gruzińskiej. Warto w nim spróbować chinkali – czyli pierogów w kształcie sakiewek z rosołkiem w środku. Oprócz niepowtarzalnego smaku, nietypowy jest też sposób ich jedzenia. Chinkali je się bez użycia sztućców, trzymając je za twardy czubeczek. Najpierw odgryzany jest kawałek i wysysany rosół. Następnie je się farsz i pozostałe ciasto. Twardy czubek jest zostawiany.

Jak święta, to oczywiście pierogi! Oprócz wspomnianych gruzińskich chinkali, na wydarzeniu serwowane będą azjatyckie pierożki dim sum. Danie przygotowywane jest na parze i zachwyca niecodziennymi połączeniami smaków. To nie koniec przedświątecznej, kulinarnej podróży. Fani dań meksykańskich również będą mieli w czym wybierać – burrito, quesadille, a może tacos? Dzięki swojej pikanterii, te potrawy rozgrzeją każdego w grudniową pogodę. Można też poprosić o łagodniejszą wersję dań. Festiwal Smaków Food Trucków nie może odbyć się bez klasyków street foodu: frytek belgijskich z autorskimi sosami i burgerów w coraz to nowszych kompozycjach. 

Poza jedzeniem na gości wydarzenia czekają świąteczne aktywności dla dzieci i dorosłych. W sobotę dzieci przy niewielkiej pomocy dorosłych będą mogły wziąć udział w konkursie plastycznym w dekorowaniu bombek. W autorskim wzornictwie, obok bożonarodzeniowych, mile widziane będą akcenty włocławskie i foodtruckowe. W niedzielę całe rodziny będą mogły dekorować świąteczne pierniczki. Po poddaniu ocenie nastąpi ogłoszenie wyników, aby na koniec oczywiście zjeść je ze smakiem. Dla dzieci i dorosłych przygotowana będzie także gra terenowa, w której będzie można zdobyć festiwalowe prezenty.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie wydarzenia: facebook.com/events/954765575163255

Głodni informacji?

Co? Świąteczny Festiwal Smaków Food Trucków w ramach Włocławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego

Gdzie? Zielony Rynek

Kiedy? 3, 4 i 5 grudnia

O której?
Piątek 16:00-20:00
Sobota: 10:00-21:00
Niedziela: 10:00-18:00