Kultura - strona główna powiat Włocławski - Kultura Włocławek - kultura

Tancerka z Włocławka stypendystką Marszałka Województw

  • Tancerka z Włocławka stypendystką Marszałka Województwa Serwis kujawsko-pomorskie.pl opublikował nazwiska pierwszych w tym roku stypendystów marszałka województwa w dziedzinie twórczości artystycznej i promocji kultury. Wsparcie otrzyma czternastu utalentowanych artystów: muzyków, plastyków, fotografów, tancerzy, osób związanych z kulturą i opieką nad zabytkami.

W gronie osób, którym przyznano stypendia artystyczne Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego jest Iga Kaczmarek z Włocławka, w kategorii taniec.

Wojewódzkie stypendia artystyczne przyznawane dwa razy w roku to forma wsparcia finansowego udzielanego utalentowanym mieszkańcom regionu w różnym wieku. Są motywacją do podejmowania nowych wyzwań w sferze działalności artystycznej oraz pomagają realizować ciekawe projekty. Otrzymują je osoby zajmujące się twórczością artystyczną (między innymi w dziedzinie sztuki filmowej, rzeźby, plastyki, muzyki, literatury, teatru), upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami.

Galę wręczenia stypendiów zaplanowano na 2 marca 2021 r.

Pełna informacja na ten temat: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/biuro-prasowe/informacje-prasowe/36780-marszalkowskie-stypendia-dla-artystow-4