powiat Lipnowski - Kultura powiat Włocławski - Kultura Wiadomości - strona główna Włocławek - kultura Włocławek - wiadomości

Trzeci Festiwal Wisły już 11 sierpnia we Włocławku

Od 11, do 15 sierpnia, w czterech nadwiślańskich ośrodkach: Włocławku, Ciechocinku, Osieku nad Wisłą w gminie Obrowo oraz przez dwa dni w Toruniu.

Festiwal Wisły to największy w Polsce zlot tradycyjnych statków i łodzi rzecznych. Wisła prezentowana jest tu na dotyk, na skrzypiących, drewnianych łodziach, do których wsiadają tysiące widzów. Wiślaną edukację prowadzi się też            na nabrzeżach, gdzie stają stoiska prezentujące wielką wiślaną i rzeczną tradycję. Gdy dzieci majsterkują w drewnie, dorośli kosztują wiślańskich specjałów. W tym roku Festiwal Wisły łączy się  z Flisem Obojga Narodów z okazji 450-lecia Unii Lubelskiej, który rusza 26 lipca z Goniądza nad Biebrzą. Z uczestnikami FW19 flisacy spotkają się 10 sierpnia we Włocławku po ponad 400 kilometrach flisu po Biebrzy, Narwi i Wiśle. Festiwal Wisły zaczyna się 11 sierpnia (w niedzielę)          we Włocławku. Następnego dnia, w poniedziałek 12 sierpnia, przepływa do Ciechocinka. 13 sierpnia, we wtorek, jest w Osieku nad Wisłą w gminie Obrowo. 14 i 15 sierpnia Festiwal Wisły cumuje  w Toruniu.

Program na: festiwalwisly.pl