Kultura - strona główna Wiadomości - strona główna Włocławek - kultura Włocławek - wiadomości

WIOSNA -w parkach, na Placu Wolności i przy bibliotece

  • W parkach, na Placu Wolności i przy bibliotece. Wiosna Sadzimy kwiaty, czekamy aż zakwitną te, które posadziliśmy jesienią, wysiewamy łąkę kwietną, będzie więcej zieleni przy bibliotece przy Warszawskiej. Słowem: pomagamy wiośnie rozgościć się we Włocławku.

W Parku Sienkiewicza już widać kolory hiacyntów. Wkrótce, posadzone jesienią kwiaty, będziemy podziwiać w pełnej krasie. Podobnie na Placu Wolności i Parku Łokietka. Posadziliśmy tu prawie 8 tysięcy sztuk kwiatów, które zakwitną lada dzień.

W Parku Łokietka tworzymy drugą łąkę kwietną. Teren jest już przygotowany i wyznaczony. Ziemia nasypana. Zaraz ruszamy z wysiewem.

Przy bibliotece przy Warszawskiej też będzie bardziej zielono. Prace już ruszyły. Pojawi się wierzba płacząca i wiele innych roślin.

Po 12 kwietnia zabierzemy się za drzewa w pasach drogowych. Suche gałęzie na ponad 70 drzewach zostaną przycięte. To uchroni przechodniów, zaparkowane samochody lub rowery przed spadającymi gałęziami. Usuniemy też 20 korzeni drzew, w miejscach wskazanych przez mieszkańców.