Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Restauratorzy i siłownie z lokalami w zasobach miasta zapłacą złotówkę czynszu

  • Restauratorzy i siłownie z lokalami w zasobach miasta zapłacą złotówkę czynszu Zarządzeniem Prezydenta Włocławka, od 1 listopada 2020 r. do odwołania, czynsze dla branży gastronomicznej i siłowni z lokalami w zasobach miasta zostały obniżone do kwoty 1 zł (netto) miesięcznie.

Wprowadzenie ulgi ma związek z istniejącymi obostrzeniami dla branży gastronomicznej i siłowni. Czynsz wynoszący „złotówkę” będzie aktualny do odwołania zakazu prowadzenia wymienionej działalności.

Warunkiem obniżenia czynszu jest złożenie wniosku przez przedsiębiorcę. Formalności można dokonać za pośrednictwem Wydziału Gospodarowania Mieniem Komunalnym Urzędu Miasta, a pełna treść Zarządzenia Prezydenta Włocławka w tej sprawie, jak również formularz wniosku o obniżenie czynszu, są opublikowane pod adresem: https://bip.um.wlocl.pl/zarzadzenie-nr-4112020-prezydenta-miasta-wloclawek-z-dnia-24-listopada-2020-r-w-sprawie-czasowego-obnizenia-czynszu-z-tytulu-najmu-lokali-uzytkowych-lub-dzierzawy-nieruchomosci-stanowiacych-wlasnos/