Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Trwa budowa Centrum Wsparcia Społecznego

  • Trwa budowa Centrum Wsparcia Społecznego W ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 (GPR), u zbiegu ul. Piekarskiej i Brzeskiej powstaje Centrum Wsparcia Społecznego. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, roboty budowlane zakończą się w 2021 roku.

Zgodnie z zapisami GPR, na nieruchomościach: Brzeska 27 i Piekarska 25 powstanie placówka wsparcia dziennego dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami wraz z mieszkaniami dla osób, które potrzebują wsparcia w funkcjonowaniu w codziennym życiu.

Inwestycja realizowana w ramach projektu 4.1.6. Centrum Wsparcia Społecznego (remont, adaptacja i wyposażenie) obejmuje rozbudowę, przebudowę, nadbudowę, zmianę sposobu użytkowania na funkcję Centrum Wsparcia Społecznego we Włocławku, budowę niezbędnej infrastruktury technicznej oraz wyposażenie obiektów.

Zakończono nadbudowę budynku położonego przy ul. Piekarskiej wraz z wykonaniem wieńców żelbetowych na ostatniej kondygnacji. Niebawem rozpocznie się montaż więźby dachowej. Trwają prace konstrukcyjne na ostatniej kondygnacji części budynku zlokalizowanego przy ul. Brzeskiej. W narożnej części budynku zakończyły się prace przy podbiciu fundamentów, na finiszu są też prace konstrukcji piwnicy i wykonywany jest strop nad piwnicą.

Pełna treść artykułu na ten temat: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/news,trwa_budowa_centrum_wsparcia_spolecznego_,1022.html