Kultura - strona główna Wiadomości - strona główna Włocławek - kultura

Rowerowe Śródmieście 22 września

  • Rowerowe Śródmieście Kawiarnia obywatelska „Śródmieście Cafe” zaprasza we wtorek, 22 września na „Rowerowe Śródmieście”. To kolejne wydarzenie kawiarni organizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Tym razem zapraszamy wszystkich pasjonatów jazdy na rowerze.

Z tej okazji zapraszamy do udziału w Konkursie Rowerowym.

Na profilu fejsbukowym kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe” zapraszamy do udziału w Rowerowym Konkursie, który będzie polegał na dokończeniu zdania:

Lubię jeździć rowerem, bo………………………………………….

Uzupełnione zdanie należy wpisać w komentarzach pod postem „Rowerowe Śródmieście”. Na autorów najciekawszego i najbardziej oryginalnego zdania czekają nagrody rzeczowe.

Regulamin Rowerowego Konkursu dostępny będzie na profilu fejsbukowym kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe”. Rowerowy Konkurs zostanie rozstrzygnięty podczas „Rowerowego Śródmieścia”.

„Rowerowe Śródmieście” rozpocznie się o godz. 16.30 dwoma warsztatami prowadzonymi przez dziewczyny współtworzące grupę „Kobiety na rowery Włocławek”:

  • “Nie siedź przed komputerem chodź pojeździć z nami rowerem” – zajęcia motywacyjne i edukacyjne, które poprowadzi Julita Migdał Gadaj z “PoGadajmy” Gabinet Terapii Behawioralnej
  • “Stylowa stylówa na rower” – dowiemy się jakie stylizacje dominowały w XIX i na początku XX wieku, a jakie „stylówki” obowiązują obecnie. Warsztaty kreowania wizerunku na sportowo z nutką kobiecości poprowadzi Ania Jarębska Ana4Style – Instruktorka Stylizacji Ubioru.

Na część warsztatową „Rowerowego Śródmieścia” ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w kawiarni obowiązują wcześniejsze zapisy na adres e-mail: srodmiesciecafe@wp.pl  Po warsztatach zapraszamy na wspólne zdjęcie przed kawiarnią obywatelską „Śródmieście Cafe”, które wykona dla nas Marta Pruss-Ptaszyńska.

Potem zapraszamy na wspólny przejazd na ul. Bulwary na spotkanie muzyczne z grillem i poczęstunkiem przygotowanym przez „Dziedziniec”. Podczas spotkania fotograf Marta Pruss-Ptaszyńska będzie na życzenie robić zdjęcia indywidulane i grupowe rowerowych uczestników „Rowerowego Śródmieścia.

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną „Rowerowe Śródmieście” przebiegać będzie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Uczestników imprezy prosimy o zabranie ze sobą maseczek, zachowanie bezpiecznego dystansu i przestrzeganie zasad zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia.

Serdecznie zapraszamy!