Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Włocławski Sanepid sprawdza i przypomina

  • Włocławski Sanepid sprawdza i przypomina Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Włocławku przypomina mieszkańcom miasta Włocławka i powiatu włocławskiego m.in. (klientom galerii handlowych, sklepów, lokali gastronomicznych, obiektów użyteczności publicznej) o konieczności noszenia maseczek, dezynfekcji rąk i zachowania dystansu społecznego.

Wspólnie z Komendą Miejską Policji we Włocławku prowadzone są działania informacyjno-kontrolne we włocławskich placówkach handlowych i gastronomicznych. Celem działań jest informowanie i przypomnienie mieszkańcom o konieczności zakrywania ust i nosa, dezynfekcji rąk, zachowania dystansu społecznego w obiektach użyteczności publicznej.

Jakie są najważniejsze zalety noszenia maski?

Noszenie maski zmniejsza rozprzestrzenianie się wirusa przez zainfekowane osoby. Maseczka wyłapuje cząsteczki wirusa i zapobiega unoszeniu się ich w powietrzu. Chroni innych przed zakażoną osobą, która może nawet nie zdawać sobie sprawy ze swojej choroby, ponieważ przechodzi koronawirusa bezobjawowo, lub jest w początkowej fazie rozwoju infekcji. Noszenie maseczki zmniejsza ilość nowych zakażeń. Maska na twarzy ogranicza przypadkowy, nieświadomy kontakt ust i nosa z brudnymi rękami. Stanowi fizyczną, faktyczną barierę pomiędzy twarzą a dłońmi.

Informacja na ten temat wraz z infografiką jest opublikowana: https://www.pssewloclawek.pl/index.php/10-uncategorised/aktualnosci/951-maseczki-nadal-obowiazowe