Kultura - strona główna Wiadomości - strona główna Włocławek - kultura Włocławek - wiadomości

Śródmiejskie powitanie wakacji” 1 lipca

  • „Śródmiejskie powitanie wakacji” 1 lipca 2020 r. w godz. od 15.00 do 19.00 przed kawiarnią obywatelską „Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 odbędzie się „Śródmiejskie powitanie wakacji” – przedsięwzięcie adresowane do dzieci i młodzieży.

W programie m.in.: zabawy i animacje przy muzyce, warsztaty balonowe, pokaz baniek mydlanych, zabawy sportowe m.in. wyścigi na trzyosobowych nartach, skoki w workach, wyścigi w alkogoglach, czarowanie śniegu i wiele innych.

Podczas „Śródmiejskiego powitania wakacji” działać będzie „Strefa Bezpieczne Wakacje”, w ramach której można dowiedzieć się jak bezpiecznie spędzać wakacje w mieście, na wsi i nad wodą. Przygotowane będą pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej, gry sytuacyjne w zakresie bezpieczeństwa tj. „Obcy człowiek”, „Obcy pies”, przypomniane zostaną podstawy ruchu drogowego i bezpieczne zabawy na wsi. Prezentowany będzie sprzęt – skuter wodny, quady, wóz Eko-Patrolu, pojazd terenowy oraz sprzęt asekuracyjno-ratowniczy. Działania „Strefy Bezpieczne Wakacje” przygotowane i poprowadzone we współpracy ze Strażą Miejską we Włocławku, Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym Włocławek oraz Komendą Miejską Policji we Włocławku.

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną „Śródmiejskie powitanie wakacji” przebiegać będzie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Uczestników imprezy prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości i przestrzeganie zasad zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia.