Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Policyjni „wodniacy” zabezpieczali regaty żeglarskie „SALAMANDER CUP 2019”

Policjanci Ogniwa Prewencji na Wodach, jak co roku zabezpieczali regaty żeglarskie Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. W jednym przypadku policjanci pomogli załodze w bezpiecznym powrocie do mariny, gdyż żaglówka zaczęła nabierać wody.

Załoga po zakończonej akcji podziękowała mundurowym za szybką pomoc i bezpieczne odholowanie do portu.

W miniony weekend (15-16.06.2019) na Zalewie Włocławskim odbywały się regaty żeglarskie – Salamander Cup 2019. Udział w zawodach wzięło kilkadziesiąt jachtów kabinowych i innego typu żaglówek z różnych części Polski.

To impreza, na której nie mogło zabraknąć mundurowych „wodniaków”. Policjanci w trakcie swojej służby na wodzie chronili życie, zdrowie uczestników, zwracali uwagę na to, aby nie doszło do utonięć, chronili mienie.

W jednym przypadku mundurowi zostali poproszeni przez załogę o udzielenie pomocy. Z ich relacji wynikało, że zaczęli nabierać wody, co uniemożliwiało im bezpieczny powrót do mariny. Policjanci odholowali żaglówkę, za co dostali duże podziękowania od załogi.

Wszystkim uczestnikom z pewnością miło wpisze się w pamięć czas spędzony na Włocławskim Zalewie nie tylko z tytułu bezpiecznych regat bez wydarzeń, ale również mając na uwadze piękną pogodę oraz urokliwe krajobrazy.