Kultura - strona główna Włocławek - kultura

Rzeźbiąc upamiętniają twórczość Stanisława Zagajewskiego

  • Centrum Kultury Browar B. oraz Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej ogłosiły czternastą edycję Ogólnopolskiego Konkursu Rzeźbiarskiego dla Dzieci i Młodzieży im. Stanisława Zagajewskiego. Organizatorzy cieszą się, że zainteresowanie konkursem wśród młodzieży jest ogromne. Dzięki temu popularyzowana jest rzeźba jako dziedzina sztuki, a jednocześnie propagowana pamięć o twórczości Stanisława Zagajewskiego.

Przypomnijmy: Konkurs Rzeźbiarski im. Stanisława Zagajewskiego dla Dzieci i Młodzieży został zainaugurowany w rok po śmierci Artysty, tj. w 2009 roku.

Główna część konkursu, czyli tworzenie prac na miejscu, odbywa się w Centrum Kultury Browar B. Zazwyczaj 4 kwietnia, w rocznicę śmierci Stanisława Zagajewskiego, w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej, pośród zbioru rzeźb Stanisława Zagajewskiego, organizowany jest wernisaż wystawy pokonkursowej połączony z wręczaniem nagród.

Pełna informacja na ten temat: https://ckbrowarb.pl/xiv-ogolnopolski-konkurs-rzezbiarski-dla-dzieci-i-mlodziezy-im-stanislawa-zagajewskiego/