Kultura - strona główna Włocławek - kultura Włocławek - wiadomości

Wkrótce mieszkańcy skorzystają z nowych siłowni plenerowych

  • Wkrótce mieszkańcy skorzystają z nowych siłowni plenerowych W maju 2021 mają być gotowe: siłownia plenerowa z placem rekreacyjnym przy Szkole Podstawowej nr 14 oraz plac zabaw i siłownia w Michelinie.

W siłowni plenerowej z placem rekreacyjnym przy Szkole Podstawowej nr 14 zaprojektowano szereg urządzeń. Wokół placu rekreacyjnego z urządzeniami siłowni zewnętrznej oraz w jego części środkowej pojawi się utwardzenie pełniące funkcję dojść pieszych, a ogrodzenie wewnętrzne oddzieli plac od terenu szkoły.

Celem inwestycji w Michelinie jest stworzenie ogólnodostępnej, wielofunkcyjnej, plenerowej strefy aktywności, skierowanej do każdej grupy wiekowej oraz stworzenie przestrzeni sprzyjającej integracji społecznej z uwzględnieniem osób starszych. Projekt zagospodarowania terenu obejmuje montaż urządzeń zabawowych i urządzeń fitness wraz z nawierzchnią amortyzującą upadki w strefach bezpieczeństwa, montaż wyposażenia parkowego oraz wykonanie ciągów komunikacyjnych.

Nowe miejsca rekreacji przy SP 14 zbuduje firma Novum, natomiast wykonawcą placu zabaw i siłowni w Michelinie jest firma Magic Garden. Wykonawcy zostali wyłonieni przez miasto w trybie przetargu.