Kultura - strona główna Włocławek - kultura

XIII EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RZEŹBIARSKIEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY IM. STANISŁAWA ZAGAJEWSKIEGO

XIII EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RZEŹBIARSKIEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY IM. STANISŁAWA ZAGAJEWSKIEGO

Nadszedł czas kolejnego spotkania z Konkursem im. Stanisława Zagajewskiego. Edycja, do której przygotowuje się Centrum Kultury „Browar B.” , jest szczególna i niepowtarzalna, bo odbywa się w czasie światowej pandemii. Zatem organizacyjnie będzie się różnić od Konkursów z poprzednich lat. Organizatorzy Konkursu stwierdzają , że zainteresowanie nim wśród młodzieży jest ogromne. Osiągane są zatem, dzięki uczestnikom Konkursu, główne cele – popularyzacja rzeźby jako dziedziny sztuki i propagowanie pamięci o twórczości Stanisława Zagajewskiego.
Centrum Kultury „Browar B.” oraz Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej ogłasza kolejną, trzynastą edycję tego wydarzenia. Adresatami Ogólnopolskiego Konkursu Rzeźbiarskiego im. Stanisława Zagajewskiego we Włocławku są dzieci ze szkół podstawowych (klasy 4-8) oraz młodzież ze szkół średnich.
Konkurs został zainaugurowany w rok po śmierci Artysty. Dotychczas odbyło się jego dwanaście edycji. Przysłane na Konkurs rzeźby ocenia jury złożone z artystów plastyków i historyków sztuki. W rocznicę śmierci Patrona Konkursu, zgodnie z jego tradycją, we włocławskim Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej, pośród zbioru rzeźb Stanisława Zagajewskiego, odbywa się wernisaż połączony z wręczaniem nagród.
W roku 2021 będzie to 13. rocznica, a wernisaż zaplanowany został na 9 kwietnia ze względu na Święta Wielkanocne.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie, czekamy na Was!

Wszelkie informacje na stronie internetowej pod : https://ckbrowarb.pl/imprezy/konkurs-rzezbiarski-im-stanislawa-zagajewskiego/