Kultura - strona główna Włocławek - kultura

8 grudnia w muzeum odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowy

W muzeum odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowy 8 grudnia 2019 roku w godzinach od 10.00 do 15.00 w Muzeum Etnograficznym przy Bulwarach im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6 odbędzie się tradycyjny kiermasz bożonarodzeniowy.

 

Asortyment i tym razem będzie urozmaicony — od bombek, łańcuchów, aniołków, gwiazdek, mikołajów, kartek świątecznych, stroików i choinek, po obrusy, rzeźby w drewnie, szopki, wyroby garncarskie i kowalskie, deski, torby, biżuterię, zabawki itp. Na stoiskach z przysmakami robionymi według tradycyjnych receptur pojawią się m.in. ciasta, sery, przetwory owocowe i warzywne, pierogi, zupy, wędliny, kawy, herbaty, oleje i miody.

 

Dzieci wezmą udział w warsztatach wykonywania szopki z papieru. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zakupienia bombki z dedykacją malowaną na miejscu oraz otwarta w tym dniu wystawa okolicznościowa „Wigilia na Kujawach” we wnętrzu izby kujawskiej (czynna przez okres świąteczny).

 

Pełna informacja o wydarzeniu: http://muzeum.wloclawek.pl/xvi-kiermasz-bozonarodzeniowy-muzeum-etnograficznym-we-wloclawku/