powiat Włocławski - Wiadomości Wiadomości - strona główna

ANWIS inwestuje w Brzeskiej Strefie Gospodarczej

ANWIS inwestuje w Brzeskiej Strefie Gospodarczej

Firma ANWIS, należąca do Grupy WAREMA – światowego lidera w sektorze innowacyjnych technik osłonowych, inwestuje na terenie gminy Brześć Kujawski. Na blisko 5,5 ha działce Inwestor wybuduje nowoczesne hale produkcyjne i magazynowe.

Projekt za ponad 46 mln zł zakłada zakup terenów inwestycyjnych, budowę hal produkcyjnych, hal magazynowych, powierzchni biurowych i socjalnych oraz wyposażenie budynków w nowoczesny system zarządzania i produkcji.

– Z uwagi na dynamiczny rozwój naszego przedsiębiorstwa, rozpoczęliśmy kolejną inwestycję, której celem jest zwiększenie mocy produkcyjnej Spółki. Dzięki wsparciu jakie otrzymaliśmy od Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej nie tylko wdrożymy automatyzację procesów produkcji i zarządzania, ale przede wszystkim stworzymy nowe miejsca pracy, poszerzając kadrę wykwalifikowanych pracowników, która obecnie liczy ponad 700 osób – powiedział Radosław Kuźma, Prezes Zarządu ANWIS.


Decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji,  wydał w listopadzie 2020 r. Zarząd Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

– Cieszę się, że tak znana firma poszerzy grono przedsiębiorców w brzeskiej strefie. To dla nas bardzo ważna inwestycja, która będzie miała wpływ na rozwój gospodarki i rynku pracy w regionie – powiedział Tomasz Chymkowski, Burmistrz Brześcia Kujawskiego.