Kultura - strona główna powiat Włocławski - Wiadomości Wiadomości - strona główna Włocławek - kultura Włocławek - wiadomości

7. ANWIL Półmaraton Włocławek

  • 7. ANWIL Półmaraton Włocławek Tego jeszcze nie biegali! 7. ANWIL Półmaraton Włocławek odbędzie się w sztafetowej formule Ekiden. 10 października 2020 r. sześcioosobowe drużyny rywalizować będą na bieżni mistrzowskiego stadionu we Włocławku przy ul. Leśnej 53 A w niezwykłym klimacie tworzonym przez sztuczne oświetlenie. Półmaratonowi towarzyszyć będą biegi dzieci oraz bieg na 10 km.

Niezwykłą formułę i oprawę będzie miał tegoroczny ANWIL Półmaraton Włocławek. W imprezie, która już po raz siódmy odbywać się będzie w stolicy Kujaw, tym razem wystartują drużyny, które podzielą między siebie półmaratoński dystans 21,0975 km! Będzie zatem i rywalizacja, i współpraca, czyli wszystko to, co biegacze kochają najbardziej.

Będzie też coś więcej… Mistrzowski klimat stadionu, który oświetli sześć masztów z 284 projektorami światła. Organizatorzy tak bowiem zaplanowali dzień zawodów, by półmaraton rozgrywać w wyjątkowej wieczornej atmosferze.

Zanim jednak zaprezentują się sztafetowe drużyny, po swoje pierwsze w życiu biegowe emocje ruszą najmłodsi. Tradycyjnie bowiem odbędą się biegi dzieci pod hasłem „ANWILKI na start”. Na różnych dystansach (od 200 do 600 m) pobiegną maluchy i nieco starsze dzieci. Każde otrzyma numer startowy, medal i upominki .

Dorośli biegacze, oprócz fragmentu półmaratonu, będą mogli zmierzyć się też z dystansem 10 km (oddzielnie dla mężczyzn i kobiet). Przebiegnięcie „dychy” w 25 okrążeniach na stadionie będzie na pewno ciekawym doświadczeniem, ale i szansą na znakomite życiówki.

 Impreza zorganizowana z zachowaniem standardów zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa będzie miała ściśle określone limity uczestników, więc warto śledzić jej oficjalną stronę internetową www.anwilpolmaratonwloclawek.pl oraz stronę Facebook https://www.facebook.com/Anwilpolmaratonwloclawek i nie zwlekać z decyzją o udziale.