Kultura - strona główna powiat Włocławski - Kultura powiat Włocławski - Wiadomości

„Alicja w krainie czarów” w Brzeskim Centrum Kultury

Zapraszamy na przedstawienie teatralne „Alicja w krainie czarów” w wykonaniu Teatru „Blaszany Bębenek”. Jest to znana opowieść o dziewczynce podróżującej w głąb wyobraźni. Głównym tematem jest podróż przez fantastyczną i nonsensowną krainę, podczas której spotyka się ona z nielogicznymi zagadkami. Do krainy czarów dostaje się podążając za Białym Królikiem przez jego norę w ziemi. Na swej drodze spotyka niesamowite postaci takie jak:
Szalony Kapelusznik, Zając Szarak, Kot Dziwak i Królowa Kier.
Pod koniec swej przygoda Alicja budzi się i uświadamia sobie, że zaczarowany świat jest tylko snem.
W przedstawieniu dzieci uczą się, że należy rozwijać swoją wyobraźnie oraz pomagać potrzebującym.
Spektakl dopasowany jest do odbiorców w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, w którym widzowie biorą czynny udział w zabawach oraz mogą usłyszeć utwory zaśpiewane przez aktorów na żywo.
Wstęp na przedstawienie po wypełnieniu/podpisaniu ankiety Covid-19 (przed wejściem). 
Zapraszamy.
2.Informujemy, że Towarzystwo Kulturalne w Brześciu Kujawskim otrzymało grant na realizację warsztatów filmowych dla dzieci „Filmowe wakacje”. Zajęcia będą realizowane w dniach 24-28 sierpnia, w Brzeskim Centrum Kultury, które jest partnerem przedsięwzięcia. Grant otrzymano w ramach programu „Wakacje z Fundacją 2020”, organizowanego przez Fundację Anwil z Włocławka ( http://www.anwildlawloclawka.pl/pl-home ). Tym samym serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 9-16 lat do udziału w warsztatach.Program warsztatów:PROGRAM WARSZTATÓWWarsztaty będą odbywać się w następujących godzinach:Grupa młodsza – 9.00- 12.00Grupa starsza 12.30- 15.30Dzień 1. Wstęp – zapoznanie z uczestnikami, przedstawienie programu warsztatów. ABC poprawnego filmowania – w grupach 2 osobowych realizujemy ćwiczenia polegające na opowiedzeniu o prostej czynności za pomocą 10 ujęć. Wywiad, rozmowa w studio – przygotowania planu filmowego i nagranie wywiadów każdy z uczestników wcieli się w rolę dziennikarza, operatora kamery i dźwiękowca)Dzień 2. Planowanie produkcji filmu – pokaz krótkich filmów i omówienie etapów produkcji. Scenariusz- praca nad prostym scenariuszem na podstawie którego będzie zrealizowany film o Brześciu. Uświadomienie uczestnikom warsztatów, że nie trzeba mieć drogiego sprzętu filmowego, aby zrealizować ciekawy film. Oświetlenie i dźwięk – ćwiczenia na planie, realizacje krótkich scenek. Wywiad-wrażenia z dnia warsztatów, wywiady realizowane na potrzeby reportażu z warsztatów.Dzień 3. Realizacja zdjęć filmowych – w zależności od scenariusza praca w plenerze lub praca w przygotowanym studio z green screenem (zielone tło) Wywiad-wrażenia z dnia warsztatów, wywiady realizowane na potrzeby reportażu z warsztatów. Dzień 4. Realizacja zdjęć filmowych ciąg dalszy – przygotowanie muzyki, oprawy graficznej. Zapoznanie się z programami do montażu filmów, dźwięku i grafiki (Adobe Premiere, Adobe Photoshop, Adobe Illustrator) Wywiad-wrażenia z dnia warsztatów, wywiady realizowane na potrzeby reportażu z warsztatów. Dzień 5. Wywiad-wrażenia z poprzednich dni warsztatów. wywiady realizowane na potrzeby reportażu z warsztatów. Montaż filmów i post produkcja – montaż filmów, udźwiękowienie, oprawa graficzna. Mini warsztaty fotograficzne- (niespodzianka dla uczestników) osoby, które nie będą zainteresowane montażem biorą udział (po krótkim przeszkoleniu) w sesji fotograficznej z gadżetami filmowymi. Warsztaty zostaną zakończone Pokazem filmów. Na pokaz zostaną zaproszeni rodzice i goście.Podczas pokazu nastąpi także wręczenie dyplomów i nagród. Zapisy w BCK, do 14. Ilość uczestników to 24 osoby. Zapraszamy.