Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

„UMÓW WIZYTĘ W URZĘDZIE SKARBOWYM”

Naczelnik Urzędu Skarbowego we Włocławku informuje, iż w województwie kujawsko-pomorskim uruchomiona została nowa usługa dla podatników „Umów wizytę w urzędzie skarbowym”  :

 • już od dziś tj. 16 listopada br. można rezerwować wizyty w urzędach skarbowych województwa kujawsko-pomorskiego telefonicznie lub osobiście,
 • od dnia 17 listopada 2020r. rezerwacji wizyty w urzędzie skarbowym można będzie dokonać także elektronicznie,
 • e-wizyta w urzędzie to zmiana sposobu podejścia do obsługi bezpośredniej                  w urzędach skarbowych, dzięki tej usłudze podatnicy będą mogli komfortowo                    i szybko załatwić sprawy w urzędzie skarbowym z zachowaniem zasad bezpieczeństwa,
 • sprawę w urzędzie podatnik załatwi po wcześniejszym umówieniu przez Internet lub telefonicznie, a do urzędu wybierze się w dogodnym dla siebie dniu i godzinie, unikając długiego czekania w kolejce.

Na wizytę w urzędzie skarbowym (od dziś dotyczy to już urzędów skarbowych w całym kraju) można umówić się korzystając z jednego z trzech możliwych sposobów:

 • elektronicznie – dzięki systemowi Rezerwacja wizyty w urzędzie skarbowym,

               link do rezerwacji: https://wizyta.podatki.gov.pl/index.php

 • telefonicznie – dzwoniąc do swojego urzędu skarbowego,
 • podczas osobistej wizyty w urzędzie w punkcie rezerwacji wizyt.

Podatnik, który będzie chciał umówić się na wizytę w Urzędzie Skarbowym                        we Włocławku może to więc zrobić :

 • elektronicznie 

Logując się na stronę rezerwacyjną https://wizyta.podatki.gov.pl/index.php .                      Po zalogowaniu się na w/w stronie należy wybrać panel: województwo                                 kujawsko-pomorskie, a następnie wybrać –  Urząd Skarbowy we Włocławku.

Po wybraniu Urzędu należy postępować wg poniższego schematu:

 1. Zarezerwować wizytę wybierając rodzaj sprawy, datę i godzinę, w której podatnik może przyjść do urzędu. Następnie należy podać swoje dane.
 2. Odebrać pocztę e-mail, jeżeli uprzednio zostanie przez podatnika podany jej adres. Podatnik otrzyma informację potwierdzającą rezerwację wizyty                      ze wszystkimi szczegółami. Warto tę informację wydrukować i mieć ze sobą podczas wizyty.
 3. Przyjść do urzędu na godzinę wskazaną w rezerwacji i udać się do miejsca wskazanego szczegółowo w potwierdzeniu rezerwacji.

Jeśli podatnik wie, że z jakiegoś powodu nie może skorzystać z zarezerwowanej wcześniej wizyty, prosimy aby ją odwołał telefonicznie, dzięki temu inna osoba będzie mogła szybciej załatwić swoją sprawę.

 • telefonicznie

Dla rezerwacji wizyty w Urzędzie Skarbowym we Włocławku dedykowane są dwa numery telefonów:   54 423-21-10  oraz  54 423-21-11

 • podczas osobistej wizyty w urzędzie w punkcie umawiania wizyt

w Urzędzie Skarbowym we Włocławku wizytę można zarezerwować na Sali Obsługi               na stanowiskach D1 oraz D2.

Ważne!

 • Nie musimy rezerwować wizyty, jeśli chcemy jedynie złożyć dokumenty, a nasza sprawa nie wymaga konsultacji z pracownikiem urzędu.
 • Konieczność rezerwacji planowanej wizyty nie dotyczy urzędu wyspecjalizowanego, tzn. Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Skarbowego                          w Bydgoszczy.

Jak to będzie wyglądać w praktyce?

Jeśli potrzebujemy zaświadczenia, chcemy rozliczyć nabyty spadek, złożyć deklarację, potwierdzić profil zaufany lub zarejestrować kasę fiskalną, to w systemie rezerwacyjnym wybierzemy temat takiego spotkania i w e-mailu potwierdzającym zostaniemy poinformowani, gdzie w urzędzie będzie na nas czekał pracownik, który nas obsłuży.

Dziś jest tak, że potwierdzenie rezerwacji przychodzi na adres e-mail podatnika, jeśli go podał. Docelowo planowane jest dodatkowe powiadamianie SMS-em. Pierwszy SMS byłby potwierdzeniem dokonania rezerwacji wizyty, a drugi – bliżej jej terminu – miałby o niej przypominać. To rozwiązanie będzie wprowadzane w przyszłym roku.

Jeżeli zdarzy się, że podatnik nie umówi wizyty, a mimo to przyjdzie do urzędu, poproszony zostanie o dokonanie rezerwacji w punkcie „Umawianie wizyt” zlokalizowanym w każdym urzędzie.

Jakie korzyści daje nam e-rejestracja?

Możliwość rezerwowania wizyt przez Internet ma przede wszystkim ułatwiać podatnikom załatwianie ich spraw. Z kolei dzięki wprowadzeniu zasady, że bezpośrednio w siedzibie urzędu obsługiwani są wyłącznie klienci umówieni, unikniemy kolejek co                   z pewnością powinno poprawić komfort obsługi, ale i bezpieczeństwo podatników.

Ponadto mamy większą możliwość dostosowania zasobów urzędu do potrzeb podatników, ponieważ większe siły możemy skierować na te usługi, które cieszą się największym zainteresowaniem.

Zachęcamy wsztystkich podatników do zdalnych form kontaktu: poprzez  e-PUAP ,telefonicznie lub na e-mail urzędu skarbowego we Włocławku: us.wloclawek@mf.gov.pl .

Jeżeli jednak konieczna jest osobista wizyta podatnika w Urzędzie należy wcześniej zarezerwować tę wizytę wg podanych powyżej zasad.