Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Urząd Marszałkowski o inwestycjach we włocławskim szpitalu

  • Urząd Marszałkowski o inwestycjach we włocławskim szpitalu Nowoczesny i funkcjonalny nowy budynek główny, serce lecznicy, stanie w miejscu wyburzonego jednego z istniejących pawilonów – informuje serwis kujawsko-pomorskie.pl. 

Na parterze mieścić się będą szpitalny oddział ratunkowy oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii. Na pierwszym piętrze znajdą się blok porodowy oraz oddziały patologii ciąży, położnictwa i neonatologii. Drugie piętro to przestrzeń zaplanowana dla oddziałów ortopedii i traumatologii oraz chirurgii ogólnej. Złożony z siedmiu sal zabiegowych zintegrowany blok operacyjny znajdzie miejsce na trzecim piętrze; sąsiadować z nim będzie oddział neurochirurgiczny. Ostatnie, czwarte piętro zostało pomyślane jako przestrzeń techniczna, mieszcząca m.in. maszynerię wentylacyjną i klimatyzacyjną obiektu. Zwieńczeniem budynku będzie platforma z lądowiskiem dla śmigłowców medycznych, zaś w przyziemiu znajdą się apteka szpitalna, centralna sterylizatornia i szpitalna dezynfekcja.

Procedura wyłaniająca wykonawcę prac budowlanych jest na finiszu. Szacowany koszt inwestycji wynosi ponad 170 milionów złotych. Na montaż finansowy złożą się środki samorządu województwa (w ramach drugiego etapu naszego medycznego pakietu stulecia, finansowanego kredytem pomocowym Europejskiego Banku Inwestycyjnego) i dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego (środki Unii Europejskie perspektywy 2014-2020). Obiekt powinien być gotowy w 30 miesięcy.

Pełna informacja o nowym tomografie i przygotowaniach do dużej inwestycji w szpitalu we Włocławku: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/biuro-prasowe/informacje-prasowe/36063-szpital-we-wloclawku-nowy-tomograf-i-przygotowania-do-duzej-inwestycji