Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

„Laboratorium nauki” Zespołu Szkół Technicznych

„Laboratorium nauki” Zespołu Szkół Technicznych Wirtualny escape room, programiści przyszłości i drukarze marzeń to zajęcia, jakie planuje zrealizować Zespół Szkół Technicznych w ramach projektu: „Laboratorium nauki”.

 

Projekt dofinansowany grantem z Fundacji ANWIL dla Włocławka ma na celu propagowanie nauk ścisłych, przez co należy rozumieć operowanie ciekawymi, innowacyjnymi metodami edukacyjnymi.

 

„Programiści przyszłości” będą to zajęcia oparte na doświadczeniach matematycznych, fizyce i języku programowania. Uczestnicy warsztatów samodzielnie zaprogramują urządzenia, które następnie uruchomią i zaprezentują ich działanie.

 

„Naukowy escape room w wirtualnej rzeczywistości” – celem zajęć będzie opracowanie i wdrożenie scenariusza wirtualnego escape roomu. Młodzież napisze aplikację, dzięki której będzie można przenieść się do wirtualnego pokoju zagadek, w którym poprzez rozwiązywanie zadań uczestnik gry dotrze do klucza i uwolni się z wirtualnego pokoju.

 

Warsztaty pt. „Drukarze marzeń” zakładają wykorzystywanie grafiki wektorowej do projektowania na tabletach graficznych wzorów, które następnie zostaną wydrukowane lub wygrawerowane.

 

Pełna informacja na ten temat: https://zst.com.pl/pl,news2,,314.html#tresc_strony