Kultura - strona główna PŁOCK

POKIS ZAPRASZA NA 3 CIEKAWE WYSTAWY

Na wystawy w Domu Darmstadt i Galerii P

W marcu Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza na trzy wystawy. W Domu Darmstadt i Galerii P będzie można zobaczyć między innymi fotografie skandynawskich krajobrazów, przywołać historię Polskiego Czerwonego Krzyża czy przyjrzeć się największym szwedzkim innowacjom…

W sobotę 2 marca o godzinie 16:30 w Domu Darmstadt odbędzie się zwiedzanie wystawy fotograficznej „Skandynawia – pół żartem, pół serio” z autorami zdjęć: Emilią, Martą i Dariuszem Schmidt. Autorzy od trzynastu lat podróżują po Skandynawii, a szczególnie cenią wyprawy do Laponii. W czasie spotkania będzie można zagrać w lapońskie memory. Wydarzenie odbywa się w ramach VII Festiwalu Zorzy Polarnej.

W piątek 8 marca o godzinie 11 konferencja prasowa połączona z otwarciem wystawy „100 lat Polskiego Czerwonego Krzyża”. Wydarzenia zainaugurują tegoroczne obchody stulecia działalności najstarszej polskiej organizacji humanitarnej. Oddział Płocki PCK powstał 100 lat temu – dokładnie 8 marca 1919 roku.

Tego samego dnia o godzinie 16 w Galerii P (ratusz, parter) odbędzie się otwarcie kolejnej wystawy – „Innowacje: I cóż, że ze Szwecji”. Tworząc wystawę poświęconą innowacjom Ambasada Szwecji chciała przybliżyć polskim odbiorcom Szwecję jako lidera w dziedzinie innowacji. Mało kto wie, że to właśnie Szwedzi stoją za projektem zamka błyskawicznego, zapałek czy rozrusznika serca. A wynalazków, które powstały w Szwecji lub przy udziale Szwedów, jest o wiele więcej. Wystawa zaprezentuje niewielką część ogromnego innowacyjnego dorobku Szwedów, a zaprojektował ją Dariusz Bazaczek. Wydarzenie odbywa się w ramach VII Festiwalu Zorzy Polarnej.

Wstęp na wszystkie wystawy jest bezpłatny.

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza na sobotni (23.02) koncert Tria Łódzko-Chojnowskiego „Sny i sny” poświęcony twórczości Jacka Kaczmarskiego. Koncert odbędzie się 23 lutego o godz. 18 w Domu Darmstadt. Bilety w cenie 30 zł można jeszcze kupić w Bileterii POKiS lub bezpośrednio przed koncertem w Domu Darmstadt w cenie 40 zł.