Michał Szymański, Tajemnicze miasto. Spacery po Warszawie
Dzielnica Mokotów: Sielce, Sadyba, Stegny, Służew
Wojciech Kulawski, Zamknięci
Nowy polski kryminał
Trójka przerażonych osób budzi się w opuszczonym bunkrze. Stopniowo zdają sobie sprawę z kuriozalnej prawdy, że nieobliczalny szaleniec zorganizował dla nich grę do złudzenia przypominającą Escape Room. Przetrwanie uwięzionym może zapewnić tylko prawidłowe rozwiązanie kolejnych zagadek podsuwanych przez oprawcę. Rozpoczyna się szaleńczy wyścig, w którym ceną pomyłki jest śmierć.
https://www.wydawnictwocm.pl/wojciech-kulawski-zamknieci-p-368.html
Anna Kłodzińska, Czy Pan pamięta, inżynierze?
Najlepsze kryminały PRL – Anna Kłodzińska, t. 17
Na warszawskim Żoliborzu zostaje zamordowany nieznany mężczyzna. Policja po dłuższych badaniach znajduje u zmarłego zestaw akcesoriów szpiegowskich. W tym samym czasie młody inżynier Czepiński, elektronik z polskich zakładów, poznaje uroczą Jolę. Niestety chcąc zabłysnąć przed dziewczyną popada w tarapaty finansowe, przez co staje się łatwym celem dla siatki szpiegów szantażystów, którzy chcą od niego planów urządzeń produkowanych dla wojska. Sytuacja staje się patowa. Na szczęście Jola ma wujka, który jest pułkownikiem kontrwywiadu i po negocjacjach zgadza się pomóc inżynierowi wyjść z matni.
https://www.wydawnictwocm.pl/anna-klodzinska-czy-pan-pamieta-inzynierze-p-363.html
Anna Kłodzińska, Taniec szkieletów
Najlepsze kryminały PRL – Anna Kłodzińska, t. 18
Starsze małżeństwo po zejściu śniegów znajduje trupa przy torze gdzieś na linii kolejowej do Zebrzydowic. Człowiek ten nie zmarł jednak wskutek wypadnięcia z pociągu, tylko od pchnięcia nożem, a dopiero następnie został wyrzucony z pociągu. Wszelkie ślady są zatarte. W mieszkaniu zmarłego major Szczęsny nie znajduje nic ciekawego, poza nutami pierwszej części utworu Taniec szkieletów Camille Saint Saensa. Czy ten skrawek papieru będzie miał znaczenie przy dalszym śledztwie? Współpracownicy Szczęsnego nie sądzą, ale ten nigdy nie lekceważy nawet błahych poszlak.
https://www.wydawnictwocm.pl/anna-klodzinska-taniec-szkieletow-p-364.html
Herbert George Wells, Skradzione ciało oraz inne opowiadania
CM Klasyka
Herbert George Wells jest prawdopodobnie najlepiej znany jako autor takich klasycznych dzieł science-fiction jak Wehikuł czasu i Wojna światów. Ale to w swoich opowiadaniach rozpoczynał badanie ogromnego potencjału odkryć naukowych tamtych dni. Jego entuzjazm do nauki został jednak opanowany przez świadomość przerażających, niszczycielskich mocy i zagrożeń, jakie mogłaby ona stanowić dla rodzaju ludzkiego. Wytrawny gawędziarz, wykreował całkowicie wiarygodne fantastyczne stworzenia i maszyny, a umieszczając zwykłych mężczyzn i kobiety w niezwykłych sytuacjach, z humorem odkrył, co to znaczy być człowiekiem w ciągu stulecia szybkiego postępu naukowego. W kolejnym tysiącleciu niezwykła wizja Wellsa jest bardziej przekonująca niż kiedykolwiek.
https://www.wydawnictwocm.pl/herbert-george-wells-skradzione-cialo-oraz-inne-opowiadania-p-365.html
Jednocześnie zapraszamy na naszą nową stronę dedykowaną wydawanym przez nas powieściom kryminalnym – cmkryminaly.pl
Przygotowaliśmy również stronę dla serii CM Klasyki – www.cmklasyka.pl
Najbliższe nowości (niektóre jeszcze w 2018 r.):
Zapomniane miejsca Lubuskie, część środkowa
- Zapomniane miejsca Małopolskie, część południowa i wschodnia
- Igor Frender, Człowiek-jatka (nowy polski kryminał)
- Adam Ty-ski, Opowiadania kryminalne (KPW)
- Daniel Bachrach, Pamiętniki – kilka tomów (KPW)
- Andrzej Piwowarczyk, Maszkary (PRL)
- Robert Azderball, Naszyjnik kapitana Holicza (PRL)
- Zuza Śliwa, Teodozja i cień zabójcy (PRL)
- Jerzy Żuławski, Na srebrnym globie (Polska fantastyka)
- Jerzy Żuławski, Zwycięzca (Polska fantastyka)
- Bolesław Leśmian, Napój cienisty (Polska poezja XX wieku)