Kultura - strona główna powiat Włocławski - Kultura powiat Włocławski - Wiadomości Włocławek - kultura

IX JESIENNY KONCERT ORGANOWY W BRZEŚCIU KUJ.

Brzeskie Centrum Kultury i Historii “Wahadło” oraz Parafia Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Brześciu Kujawskim zapraszają na IX Jesienny Koncert Organowy. Podczas tegorocznego koncertu za wspaniałymi 18 głosowymi organami zasiądzie Pan Krzysztof Karcz, organista Parafii Świętego Jana Chrzciciela w Bielsku – Białej Komorowicach. Nasz gość jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego, a także Musikhochschule Luebeck (Niemcy) w klasie organów prof. Arvida Gasta.
Krzysztof Karcz jest laureatem wielu krajowych i zagranicznych konkursów i uczestnikiem kursów prowadzonych przez wybitnych organistów i pedagogów światowej klasy. Koncertuje jako solista i kameralista w Polsce oraz za granicą. W 2010 r. założył klasę organów w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia im. S. Moniuszki w Bielsku- Białej. Pełni również funkcję dyrektora Świętojańskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Bielsku-Białej.
Koncert organowy tego wyjątkowego artysty usłyszycie Państwo 26 września 2021 roku o godzinie 18.00 w cudownym wnętrzu brzeskiego kościoła parafialnego pod wezwaniem Świętego Stanisława. Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy na kulturalną i muzyczną ucztę duchową.