Kultura - strona główna powiat Włocławski - Kultura powiat Włocławski - Wiadomości Wiadomości - strona główna Włocławek - kultura Włocławek - wiadomości

Mistrzostwa Włocławka w szachach klasycznych, wrzesień 2020 roku.

Tradycyjnie już w dwa ostatnie weekendy września w Centrum Kultury Browar „B” „STARA REMIZA” odbyły się Mistrzostwa Włocławka w szachach klasycznych. Organizatorami imprezy byli „Włocławski Klub Szachowy-1938”, Klub „STARA REMIZA”. Każdy zawodnik  miał na rozegranie 7  partii – 1 godz. czasu do namysłu i premię 30 sek. za ruch. 

         Tytułu z zeszłego roku obronił posiadacz normy na mistrza Paweł Grochowalski z „Włocławskiego Klubu Szachowego-1938” uzyskując 6,5 pkt. Tytuł wicemistrza zdobył niespodziewanie Przemysław Stryż mający III kategorię szachową uzyskując 5,5 pkt., a trzeci był Janusz Jeziorny z 5 pkt., czwarty Michał Bożenda z 5 pkt., piąty junior Krzysztof Śliwa 3,5 pkt. z Liceum im. Marii Konopnickiej. 
         Mistrzynią Włocławka została Marta Bychowska- uczennica Liceum im. ks. Jana Długosza, 
a wicemistrzynią Tamara Waligórska – uczennica Zespołu Szkół Technicznych.
W zawodach zawodnicy: Przemysław Stryż i Michał Bożenda zdobyli II kat szachowe.
Każdy uczestnik Mistrzostw otrzymał nagrodę rzeczową lub książkową. Na frekwencję w Mistrzostwach miała wpływ Epidemia COVID – 19, która spowodowała , że nie wystartowało wielu starszych zawodników i będących w kwarantannie.