powiat Aleksandrowski - Kultura powiat Lipnowski - Kultura powiat Lipnowski - Wiadomości powiat Włocławski - Kultura powiat Włocławski - Wiadomości Włocławek - kultura Włocławek - wiadomości

Bieg FLORIAN EXTREME pod patronatem Poseł Anny Gembickiej

28 grudnia 2019r. w Majątku Kaniewo odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące biegu FLORIAN EXTREME organizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Inicjatyw Lokalnych Lornetka. FLORIAN EXTREME to bieg przełajowy, organizowany podczas I edycji pikniku rodzinnego św. Floriana w Kaniewie, planowany na czerwiec 2020. To wyjątkowa akcja społeczna mająca na celu promowanie zdrowego stylu życia, sportu, integrację społeczną, lecz przede wszystkim  podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców, czyli wartości, która jest bezcenna i ważna dla naszego kujawskiego społeczeństwa. W jaki sposób? Zwycięska gmina w kategorii drużynowej PSP i OSP wygra nowoczesną  kamerę termowizyjną z pomiarem radiometrycznym!

             Patronat nad wydarzeniem objęła Pani poseł Anna Gembicka, a ambasadorami są Kevin Aiston i Ryszard Wolbach. W spotkaniu udział wzięli, m.in. Pan Marek Dorabiała Burmistrz Gminy Izbica Kujawska, Pan Józef Dąbrowski Przewodniczący Rady Gminy Choceń, Pan Zbigniew Reniecki Przewodniczący Rady Gminy Włocławek oraz przedstawiciele OSP i PSP z powiatu włocławskiego. Spotkanie rozpoczęła przemowa Pani poseł Anny Gembickiej, a następnie przedstawiono możliwości nagrody głównej, czyli drona z kamerą termowizyjną. Siły ratownicze Straży Pożarnej dzięki wykorzystaniu dronów, są w stanie znacząco skrócić czas niezbędny do zlokalizowania i ratowania osób poszkodowanych, czy np. do zlokalizowania źródła pożaru.  Na koniec na wszystkich czekał obiad i podwieczorek przygotowany przez Szefa Kuchni Wojciecha Grześkowiaka i załogę Kuchni Majątku Kaniewo. Spotkanie umilił muzyczny występ Ryszarda Wolbacha.

KATEGORIE:

Floriany OSP i PSP – 7km, 20 przeszkód

Floriany EXTREME 5km – 20 przeszkód: kobiety i mężczyźni pow. 16 lat

Floriany JUNIOR 2km – 15 przeszkód: dzieci w wieku 12-15lat

FLORIANY KIDS 1km – 10 przeszkód: dzieci w wieku 4-11 lat

Już wkrótce spotykamy się na treningach w Majątku Kaniewo, by wraz z Łukaszem Liniewskim poprawić swoją kondycję! Treningi będą dopasowane do możliwości grupy.

Dokładną datę i więcej szczegółów opublikujemy wkrótce. Zapraszamy do zapisów na treningi i udział w biegu pod numerem 577-510-131.