powiat Włocławski - Wiadomości Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Rejs tratwa z Krakowa do Kołobrzegu

Już po raz kolejny Liga Morska i rzeczna organizuje spływ tratwą z południa Polski nad Bałtyk. W tym roku tratwa płynie z Krakowa do Kołobrzegu, a po drodze zatrzyma się we Włocławku. Spływ rozpoczął się w Krakowie 18

maja, zakończy się zaś w Kołobrzegu 19 lipca. Celem wyprawy jest uczczenie roku Ligi Morskiej i Rzecznej, którym jest rok 2019.

Inauguracja ekspedycji odbyła się 18 maja w Krakowie, skąd Wisłą dotarła do Wyszkowa. Po drodze zawinęła do Kazimierza Dolnego, Puław, Dęblina. Drug

i etap wyprawy rozpoczął się 26 czerwca. Załoga ma zamiar przebyć trasę Bugiem, Narwią, Wisłą, Notecią, Odrą do Szczecina, a następnie (etap 3) przez Zalew Szczeciński i Morze Bałtyckie, aż do Kołobrzegu.

Na pokładzie tratwy płyną przedstawiciele różnych środowisk, zawodów i zainteresowań. Młodzież i dorośli. Uczestnicy rejsu odwiedzają wiele miejscowości niosąc przesłanie o ich znaczeniu i naturalnym oraz historyczno-kulturowym, dziedzictwie.

Na osiemnastometrowym maszcie podniesiona została biało-czerwona bandera, a tratwa nosi nazwę „Pielgrzym”. Oprócz narodowej bandery na pokładzie zostaną podniesione flagi miast, powiatów i innych jednostek administracyjnych, do których dotrze tratwa. – Będzie to symbol jedności Polaków wokół spraw morza i rzek.

Wypłynięcie z Włocławka zaplanowano na wtorek 2 lipca br. o godz. 9.00 z Przystani przy ul. Piwnej.