powiat Włocławski - Wiadomości Wiadomości - strona główna Włocławek - wiadomości

Pogadanka policjantów z uczniami szkoły podstawowej w Lubaniu

Dzielnicowi z Komisariatu Policji z Brześcia Kujawskiego i Policjanci Komendy Miejskiej we Włocławku  spotkali się wczoraj (11.06) z uczniami Szkoły Podstawowej w Lubaniu. Około 100 uczniów brało udział w pogadankach dotyczących między innymi zasad bezpieczeństwa przed zbliżającymi się wakacjami.

 

Spotkanie odbyło się wczoraj (11.06.19) w Szkole Podstawowej w Lubaniu. Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Brześciu Kujawskim, wspólnie z przewodnikiem psa służbowego i policjantami ogniwa wodnego Komendy Miejskiej Policji we Włocławku, przeprowadzili pogadankę z uczniami  klas I-VIII. W spotkaniu uczestniczyło około 100 uczniów, nauczyciele i dyrekcja szkoły. Pogadanka dotyczyła szeroko rozumianego pojęcia bezpieczeństwa. W tym także bezpieczeństwa podczas wakacji i wypoczynku nad wodą. Policjanci Ogniwa Wodnego KMP we Włocławku zwrócili uwagę, by kąpać się w miejscach do tego wyznaczonych, gdzie są ratownicy, którzy w razie potrzeby udzielą pomocy. Z kolei przewodnik psa służbowego informował dzieci, jak mają postępować w przypadku ataku agresywnego psa. Ponadto, uczniowie mogli dodatkowo posłuchać o odpowiedzialności karnej nieletnich.

Uczniowie wykazywali duże zainteresowanie poruszanymi tematami. Liczymy, że rady policjantów z Komisariatu Policji w Brześciu Kujawskim i Komendy Miejskiej Policji we Włocławku zostaną zapamiętane przez dzieci i bezpiecznie spędzą one wakacje.