Kultura - strona główna PŁOCK powiat Aleksandrowski - Kultura powiat Lipnowski - Kultura powiat Radziejowski - Kultura powiat Toruński - Kultura powiat Włocławski - Kultura Włocławek - kultura

„Pocztówki z zimowej krainy II”

„Pocztówki z zimowej krainy II”

6 grudnia 2021 r. o godz. 18.30  w Centrum Kultury Browar B. otwarto wystawę, która jest pretekstem, by zagłębić się w piękny, baśniowy czas najbardziej magicznej pory roku.

Zima to czas wspólnego dekorowania choinek oraz magia niecierpliwego oczekiwania na pierwszą gwiazdkę i przybycie św. Mikołaja. Święta są czasem celebracji spotkań w rodzinnym gronie oraz piękną chwilą, kiedy zwierzęta mówią ludzkim głosem. Po nich nadchodzi okres hucznego witania nowego roku. Potem ferie szkolne – wesołe dni spędzone na podróżowaniu i wypoczynku. To wtedy spełniają się dziecięce marzenia o szalonych zabawach na podwórku, kuligach, uprawianiu sportów zimowych, walkach na śnieżki i robieniu aniołków na śniegu. Zajrzyjmy więc do zakamarków wyobraźni dzieci i młodzieży – prawdziwie zimowej krainy.

Rokrocznie powstaje w Centrum Kultury „Browar B.” wiele prac związanych z tym okresem. Drugiej edycji wystawy towarzyszą okolicznościowe pocztówki, na których znalazły się najciekawsze prace uczestników sekcji.

Wystawę będzie można zwiedzać do 22 stycznia 2022 roku.