powiat Aleksandrowski - Kultura powiat Lipnowski - Kultura powiat Radziejowski - Kultura powiat Włocławski - Kultura Włocławek - kultura

W Rypinie ruszają Zawody Balonowe o Puchar Energi

W Rypinie ruszają Zawody Balonowe o Puchar Energi

W Rypinie, na terenie woj. kujawsko-pomorskiego, rozpoczyna się niezwykłe wydarzenie. To zawody w lotach balonami. W tym roku drużyny zawalczą o puchar Energi.

Zawody balonowe odbywają się w Rypinie od kilku lat. Także i tym razem przez kilka dni kolorowe statki powietrzne zdominują niebo nad tym niewielkim miastem. Zawody odbędą się w dniach od 5 do 9 sierpnia, przy czym ostatni dzień wydarzenia jest dniem rezerwowym – przebieg zawodów balonowych zależy zawsze od warunków atmosferycznych.

Wydarzenie w Rypinie to także mnóstwo innych atrakcji. W czwartek, 6 sierpnia, ulicami miasta uroczyście przejadą załogi balonowe. Kolejne dni to poranne i wieczorne loty. Z kolei w piątek (7 sierpnia) dla widzów przygotowano nocny pokaz balonów, a także pokazy z ogniem.

W tegorocznych zawodach wystartuje 20 drużyn z całej Polski. Harmonogram zawodów można znaleźć na stronie Urzędu Miasta w Rypinie