powiat Radziejowski - Wiadomości

Podejrzany o kierowanie autem pod wpływem środków odurzających zatrzymany

Policjant z Radziejowa  zatrzymał kierowcę citroena, który jest podejrzany, o kierowanie pod działaniem środków odurzających. W takim stanie przewoził dwójkę małoletnich dzieci. Za popełnione czyn odpowie przed sądem.

Policjant ogniwa ruchu drogowego pełnił wczoraj (22.07.19r.) służbę na terenie gminy Piotrków Kujawski. Kilka minut po godzinie 11:00 w Byczu zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę citroena. Zachowanie 36-letniego mężczyzny wzbudziło w policjancie podejrzenie, że może być  pod działaniem środków odurzających. Sprawdzenie elektronicznym analizatorem narkotykowym pokazało, że mężczyzna jest pod działaniem narkotyków. Od kierującego pobrano krew do badań laboratoryjnych. Dodatkowo przy zatrzymanym znaleziono niewielką ilość marihuany. Na miejscu stracił prawo jazdy.

W aucie którym kierował mężczyzna, była też dwójka małoletnich dzieci, którymi zaopiekowała się matka, jadąca w samochodzie.

36-letni mieszkaniec Krakowa usłyszał zarzuty, kierowania pojazdem w stanie po użyciu środków odurzających oraz posiadania środków odurzających. Dodatkowo policjanci prześlą informację o tym zdarzeniu do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.