powiat Radziejowski - Wiadomości

„Kobra 19” w powiecie radziejowskim

Strzały i wybuchy. Terrorysta w budynku  basenu. Policjanci i inne służby ratownicze w akcji.  Tak wyglądał piątkowy(14.06.19r.) ranek w Radziejowie.

 

A wszystko zaczęło się kilka minut przed 10.00. Oficer dyżurny radziejowskiej policji otrzymał informację o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynku basenu. Na miejsce skierował policjantów z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Powiadomił również straż pożarną oraz inne służby ratownicze.  Policjanci ruchu drogowego  zablokowali ulicę Kościuszki oraz zorganizowali objazdy.

Pracownicy oraz uczniowie  zostali ewakuowani w bezpieczne miejsce. W trakcie przeszukiwania budynku, w jednym z pomieszczeń eksplodował ładunek wybuchowy. Dwie osoby zostały ranne. Pierwszej pomocy udzielili mu strażacy,  a następnie wynieśli na zewnątrz. W budynku wybuchł pożar, do akcji przystąpili strażacy.  

W trakcie tych działań z jednego z pomieszczeń   wyskoczył zamaskowany i uzbrojony mężczyzna, który zaczął   uciekać. W pościg za nim ruszyli policjanci oraz pies służbowy. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Całość działań przebiegła bardzo szybko i sprawnie.

Cała akcja odbyła się w ramach ćwiczeń obronnych  „Kobra 19”. Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie w realnych warunkach współdziałania  służb ratowniczych z innymi podmiotami.