powiat Radziejowski - Wiadomości

Policjanci zabezpieczyli „lewe” papierosy i krajankę tytoniową

Radziejowscy policjanci w kontrolowanym samochodzie znaleźli 6,5 kg krajanki tytoniowej i papierosy bez polskich znaków akcyzy. Wstępnie wyceniono, że straty Skarbu Państwa z tego tytułu wyniosłyby  kilka tysięcy złotych.

Policjanci wydziału kryminalnego ustalili, że w aucie zaparkowanym na ul. Słonecznej w Piotrkowie Kujawskim mogą znajdować się nielegalne wyroby tytoniowe. Informacja potwierdziła się. Podczas przeszukania opla znaleźli 1420 szt. papierosów  oraz 6,5 kg krajanki tytoniowej bez  polskich znaków akcyzy.

Policjanci zespołu d/w z przestępczością gospodarczą   wstępnie oszacowali, że gdyby papierosy wprowadzono na rynek, to straty Skarbu Państwa z tego tytułu mogły wynieść ponad  sześć tysięcy złotych.
Właściciel pojazdu 34-letni mieszkaniec Konina przyznał się, że to jego towar. Po złożeniu zeznań  w  tej sprawie  został zwolniony. Zabezpieczono cały nielegalny tytoń.
 
Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten w zależności od wartości uszczuplenia  należnego podatku, zagrożony jest grzywną  lub karą pozbawienia wolności do lat 3.