powiat Radziejowski - Wiadomości

Eliminacje gminne Turnieju BRD w Topólce

W Urzędzie Gminy w Topólce odbyły się eliminacje gminne w ramach 42 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji przystąpili uczniowie w kategorii szkół podstawowych.

W konkursowych zmaganiach wzięli udział uczniowie ze Szkół Podstawowych w Topólce i Paniewie. Eliminacje obejmowały test z wiedzy o przepisach ruchu drogowego. Zawodnicy mieli do rozwiązania test składający się z 35 pytań.  Nad całością czuwało jury w składzie: Maria Olszewska, Elżbieta Balcerczyk,  Agnieszka Mańkowska,  asp.szt Robert Zarębski – kierownik PP Topólka oraz sierż. szt. Dawid Kontowicz  z ogniwa ruchu drogowego w Radziejowie.

W klasyfikacji drużynowej, w kategorii wiekowej 10-12 lat zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Topólce, w składzie: Alicja Bernacka, Zuzanna Matusiak, Jakub Jasiński, Maksymilian Makowski. W kategorii wiekowej 13-16 lat zwyciężyła również drużyna Szkoły Podstawowej w Topólce, w składzie: Klaudia Urbańska, Łukasz Jankowski, Patryk Małkowski. Do turnieju drużyny przygotował nauczyciel Szkoły Podstawowej w Topólce Andrzej Szwedek.

Wyniki klasyfikacji indywidualnej:

Grupa I (10-12 lat):

I miejsce- Alicja Biernacka – SP Topólka;

II miejsce – Jakub Jasiński – SP Topólka;

III miejsce – Zuzanna Matusiak – SP Topólka.

Grupa II (13-16 lat):

I miejsce – Natalia Waszak– SP Paniewo;

II miejsce – Patryk Małkowski – SP Topólka;

III miejsce – Łukasz Jankowski – SP Topólka.

Uczestnicy eliminacji otrzymali dyplomy, oraz nagrody rzeczowe.  Zwycięskie drużyny będą reprezentowały gminę Topólka w Turnieju Powiatowym, który odbędzie się 27 kwietnia 2019r. w Miejskim Zespole Szkół w Radziejowie .

 

Zdjęcia Damian Lewiński UG Topólka