Kultura - strona główna PŁOCK powiat Lipnowski - Kultura Włocławek - kultura

W marcu kobieca Alterstacja w POKiSie

W marcu kobieca Alterstacja w POKiSie

W pierwszej połowie marca na deskach POKiSu wystąpi Paulina Przybysz z zespołem Rita Pax, na koniec miesiąca usłyszymy Mary Komasę. Ponadto, z okazji Dnia Kobiet POKiS przygotował konkurs, w którym wygrać można podwójne zaproszenie na marcowe koncerty oraz niespodzianki od Partnerów.

Dzień Kobiet to wyjątkowe święto, które warto spędzić w sposób szczególny. POKiS na tę okazję przygotował dwie ciekawe propozycje muzyczne – koncert Pauliny Przybysz z zespołem Rita Pax oraz koncert Mary Komasy.
O Paulinie Przybysz w ostatnim czasie jest bardzo głośno. To za sprawą nowego albumu „Odwilż”, czy chociażby za sprawą, podbijającego serwisy muzyczne, utworu „Dobrze” nagranego z Dawidem Podsiadło. Do Płocka Paulina przyjedzie ze zespołem Rita Pax. Formacja Rita Pax to nowa jakość
na polskiej scenie muzycznej, powstała z inspiracji rockiem lat 60-tych, psychodelią i soulem, przefiltrowanych nowoczesną wrażliwością. Koncert zespołu Rita Pax odbędzie się 13 marca o godz. 19. Bilety są jeszcze dostępne.
Kolejna propozycja to koncert Mary Komasy. Kiedy w świecie filmu często mówi się o polskim kandydacie do Oskara, czyli „Bożym Ciele” Jana Komasy, a w świecie opery śmiałe kroki robi Szymon Komasa, tak na scenę muzyczną powraca Mary Komasa ze swoim drugim krążkiem „Disarm”
– czyli „Rozbrójmy się”. Wydawnictwo „Disarm” składa się z 10 premierowych kompozycji, w których artystka nie boi się w sposób delikatny poruszać ciężkich tematów dotyczących problemów dzisiejszego świata. Komasa wystąpi na deskach POKiSu 29 marca, bilety w cenie 40 zł są jeszcze dostępne w Bileterii POKiS oraz na bilety.pokis.pl.

Z okazji Dnia Kobiet POKiS przygotował konkurs, w którym można wygrać podwójne zaproszenia na marcowe koncerty oraz niespodzianki od Partnerów. Co trzeba zrobić? POKiS odsyła do swojego fanpage’a na portalu Facebook. Do akcji włączyli się Partnerzy tj. restauracja Krepsiaki, studio Trening Room 92 oraz studio kosmetyczne Chili Make-Up. Oprócz muzycznych wrażeń można wygrać kolację w Krepsiakach, trening w studio Trening Room 92 oraz voucher na stylizację brwi w studio Chili Make-Up.

W tym roku jednak przede wszystkim POKiS świętuje swój Jubileusz. Ośrodek przypomina, że trwa sprzedaż biletów na koncerty z projektu 20 koncertów na 20-lecie POKiS. W Bileterii POKiS oraz na bilety.pokis.pl dostępne są jeszcze bilety na koncerty: Jareckiego, formacji KAMP! oraz na koncert Pamięci Stanisława Staszewskiego „Samotni Ludzie” w wykonaniu Przemysława Lembicza (śpiew gitara) i Marcina Żmudy (fortepian śpiew). Jesteście ciekawi kolejnych zaproszonych gości? W drugiej połowie roku na deskach POKiSu pojawią się: Michał Stawiński Oberschlesien, Muniek i Przyjaciele, Masecki Jazz Trio, Trupa Trupa, Red Scalp, Leshy oraz Adam Bałdych Quartet Sacrum Profanum. Sprzedaż biletów na koncerty z drugiego półrocza rusza jutro (4 marca) w Bileterii POKiS oraz na bilety.pokis.pl.

Więcej informacji na temat jubileuszowych atrakcji znajduje się na stronie www.pokis.pl w zakładce „20-LECIE POKIS” oraz w mediach społecznościowych. Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza wszystkich mieszkańców Płocka do wspólnego świętowania.